روش تشخیص حمله فیشیگ


به گزارش لینک بگیر دات کام مهم است که سازمان ها هوشیار باشند و تهدیدات را شناسایی و اصلاح کنند و تیم های امنیتی اقدامات پیشگیرانه لازم را برای جلوگیری و ایجاد اختلال در این حملات انجام دهند.در ادامه می خوانید:

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، با هر تعطیلات، رویدادهای ملی و حتی بحران های جهانی، مجرمان سایبری این شانس را پیدا می کنند که قربانیان جدید را با کلاهبرداری و حملات فیشینگ هدف قرار دهند. بررسی ها نشان میدهد که کلاهبرداران به دنبال سو استفاده از انتشار ویروس کرونا به دنبال سود شخصی هستند و متأسفانه این چیزی است که ما اغلب آنرا می بینیم.
هنگامی که فاجعه رخ می دهد، مهاجمان از سخاوت و تمایل مردم برای کمک به پول نقد برای خود سوءاستفاده می کنند. سایت های فیشینگ که بعنوان جمع آوری کمک های مالی COVID-۱۹ مبدل می شوند، در طول این مدت به یک مشکل تبدیل گشته اند. کمپین های فیشینگ و کلاهبرداری به سبب تغییر سریع کار درحال افزایش است. طبق تحقیقات اخیر، بین ژانویه و آوریل ۲۰۲۰، تهدیدات دیجیتال ۹ درصد افزایش یافته و کلاهبرداری های آنلاین ۶۰ درصد افزایش یافته است.
تاکتیک هایی مانند فیشینگ و حملات مبتنی بر دامنه همیشه رواج داشته است، اما با وضعیت آشفته کنونی جهان و افزایش کاربران آنلاین در خانه، مهاجمان بیش از هر زمان دیگری به این تاکتیک ها متکی هستند. بطور خاص حملات فیشینگ افزایش یافته، برای اینکه مخاطبان و افرادی که مهاجمان سایبری قادر به دسترسی به آنها هستند افزایش یافته است.
همانطور که همه گیری ویروس کرونا ادامه دارد و سازمان ها تمام تلاش خودرا برای سازگاری با این شرایط جدید انجام می دهند، برای شرکتها و تیم های فناوری اطلاعات بسیار مهمست که بدانند چگونه می توانند بطور موثر برنامه های فیشینگ و کلاهبرداری را هدف قرار دهند. پلیس فتا به پنج مرحله برای تیم های امنیتی برای کاهش خطرات دیجیتال اشاره نموده است.
 

تشخیص حمله فیشیگ

با افزایش و گسترش حملات فیشینگ، کلاهبرداری و سایر اقدامات کلاهبرداری در سیستم عامل ها، برای تیم های IT و امنیتی مهمست که دوره های آموزشی کاربر را به صورت دوره ای به روز کنند تا واقعیت چشم انداز تهدید در حال تحول را منعکس کند. در صورتیکه مهاجمان به دنبال بهره گیری از ضعف یا خطای انسانی هستند، سازمان ها باید کارمندان را آموزش دهند تا علایم هشداردهنده فیشینگ و کلاهبرداری را در سراسر این سیستم عامل ها ببینند.
آموزش کارمندان در مورد بهترین روش ها جهت استفاده ایمن از سیستم عامل های دیجیتالی نه فقط از آنها در مقابل حملات احتمالی محافظت می کند بلکه در نهایت از اعتبار کل سازمان محافظت می کند. با یک کلیک اشتباه روی لینک فیشینگ می توانید اعتبار شرکت را به خطر بیندازید.
شکاف ها را شناسایی کنید
از آن جا که حملات سایبری در این شرایط جدید ادامه دارد، تیم های امنیتی باید اطمینان حاصل کنند که ابزار مناسبی را برای حل این تهدیدات در اختیار دارند. رویکرد قدیمی فقط تمرکز بر ایمیل برای حملات فیشینگ دیگر کافی نخواهد بود. مهمست که تیم های امنیتی و فناوری اطلاعات در همه سیستم عامل هایی که ممکنست تهدیدات روی آنها رخ دهد، همچون شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، ابزارهای همکاری، ایمیل و سایر موارد فعالیت کنند.
بنگاه های اقتصادی باید ابزار و فناوری خودرا بررسی نمایند تا اطمینان حاصل شود که از دید و پوشش کافی در فضای تهدید برخوردار می باشند. منتظر نمانید تا خلاهای موجود در برنامه امنیتی خودرا بعد از حمله شناسایی کنید.
درک آن چه شما را بعنوان یک هدف تبدیل می کند
تیم های IT و امنیتی باید لطمه پذیری های منحصربه فردی را که موجب می شود یک مهاجم بطور خاص سازمان خودرا هدف قرار دهد، شناسایی کنند و استراتژی امنیتی خودرا برای کمک به کاهش آنها در اولویت قرار دهند. این باید یک روند مداوم باشد برای اینکه قرار گرفتن در معرض انواع مختلفی از تهدیدات امکان دارد.
هنگامی که هدف قرار می گیرد، سازمان ها باید با تهاجم به دنبال ضدحمله سریع باشند، زیرساخت های مهاجمان را از بین ببرند تا مهاجمان را به سمت شکست سوق دهند. شرکتها باید برنامه و هدف دیجیتالی خودرا ترسیم کنند تا به آنها کمک نماید تا در مورد چرایی هدف قرار دادن آنها کمک کنند. انجام این کار به صورت عادی از آن جا که برنامه دیجیتالی یک سازمان بطور مداوم در حال پیشرفت است و تهدیدات همیشه انجام می شود، نیز مهمست.
مانند یک مهاجم فکر کنید
تیم های امنیتی قصد دارند از همه تهدیدهای احتمالی سایبری جلوتر باشند، اما برای انجام این کار، آنها باید مانند یک مهاجم فکر کنند. با درک روش های مهاجم، سازمان ها می توانند یک استراتژی را برای پاسخگویی فعالانه در اسرع وقت و در هر مرحله به وجود آورند.
برای داشتن این طرز فکر، تیم های امنیتی باید به سیستم عامل هایی که مهاجمان برای برنامه ریزی و انجام حملات به آن اعتماد می کنند، دسترسی داشته و آنها را بررسی نمایند. این بررسی می تواند شامل اتاق های گفتگوی وب تاریک یا تالارهای گفتگو و بازارهایی باشد که در آن مهاجمان به فروش خدمات هک، خرید صفحات فیشینگ و حتی مشاوره می پردازند. مراقبت از این انجمن ها می تواند نگاهی اجمالی به برنامه ها و اهداف حملات و کارزارهای آینده داشته باشد و در نهایت به سازمان ها کمک نماید تا تهدیدات را پیش از بروز آنها کاهش دهند.
تدوین استراتژی برای کاهش خطر
این مهم ترین مرحله است، برای اینکه فقط شناسایی و پاسخ دادن به حملات کافی نیست. سازمان ها همین طور باید یک استراتژی جامع برای کاهش خطر و ایجاد بی نظمی در تهدیدها پیش از اینکه لطمه ببینند، داشته باشند. استراتژی ها باید بر ساختارشکنی زیرساخت های مهاجم متمرکز باشد تا بطور موثر تری کل فعالیت آنها را مختل کند. این استراتژی باید دقیق باشد و شامل اطلاعاتی در مورد انواع حملات، اهداف، سیستم عامل و رتبه بندی ریسک باشد.
هدف نهایی هر سازمان محافظت از کارمندان و اطلاعات حساس آنها است که به نوبه خود از اعتبار خود محافظت می کند. با بحران جهانی که هم اکنون با آن روبرو می باشیم، خیلی از شرکتها بیشتر در معرض خطر هدف قرار گرفتن قرار دارند و دامنه سطح حمله و دفعات حملات افزایش یافته است. بعلاوه، اتکا به کانال های اجتماعی، سیار و دیجیتال برای انجام مشاغل فرصتی مناسب را برای دست اندرکاران تهدید فراهم نموده است تا مستقیماً به مشتریان شما برسند و تیم های امنیتی باید اقدامات پیشگیرانه لازم را برای جلوگیری و ایجاد اختلال در این حملات انجام دهند. با افزایش تهدید، بسیار مهمست که سازمان ها هوشیار باشند و تهدیدات را شناسایی و اصلاح کنند.


 


منبع:

1399/11/05
21:30:56
5.0 / 5
1295
تگهای مطلب: آموزش , آنلاین , امنیت , ایمیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵