درخواست هند از واتس اپ برای لغو تغییرات جدید


به گزارش لینک بگیر دات کام وزارت فناوری اطلاعات هند از واتس اپ خواست تغییراتی که مقرر است در سیاست حریم خصوصی انجام دهد را لغو کند چونکه شرایط جدید حق انتخاب کاربران هندی را سلب می کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این درخواست دردسر جدیدی برای واتس اپ و فیسبوک – شرکت مادر آمریکایی این سرویس پیام رسان – بوجود می آورد چون که این شرکتها حساب زیادی روی هند برای توسعه فعالیت های پرداخت آنلاین و کسب و کارهای دیگرشان باز کرده اند.

وزارت الکترونیکس و فناوری اطلاعات هند در ایمیلی به تاریخ ۱۸ ژانویه به ویل کت کارت، رئیس واتس اپ اعلام نمود تغییرات پیشنهادی واتس اپ نگرانیهای شدیدی را در مورد نتایج آن روی حق انتخاب و خودمختاری شهروندان هندی بوجود آورده است. ازاین رو از شما خواسته می شود تغییرات پیشنهادی را حذف کنید.

واتس اپ در اطلاعیه ای اعلام نمود در کوشش برای پرداختن به اطلاعات نادرست و پاسخگویی به سوالات است و تصریح کرد که آپدیت حریم خصوصی دامنه اطلاعاتی که با فیسبوک به اشتراک می گذارد را افزایش نمی دهد.

فیس بوک سال قبل در واحد دیجیتالی غول هندی ریلاینس ۵.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد که با انگیزه جلب دهها میلیون مغازه دار هندی جهت استفاده از پرداختهای دیجیتالی از راه واتس اپ بوده است.

واتس اپ در هند که ۴۰۰ میلیون کاربر دارد، برنامه های بزرگی برای فضای پرداخت دیجیتالی رو به رشد همچون فروش بیمه سلامت از راه شرکایش دارد.

اگر کاربران هندی بخواهند به پیام رسانهای رقیبی مانند سیگنال و تلگرام کوچ کنند، برنامه های مذکور به خطر خواهد افتاد. دانلود این اپلیکیشنها از چهارم ژانویه که واتس اپ اعلام نمود امکان دارد اطلاعات محدودی از کاربران را با فیسبوک و زیرمجموعه هایش به اشتراک بگذارد، افزوده شده است.

وزارت فناوری اطلاعات هند از واتس اپ خواسته است به ۱۴ سوال همچون سوالات در ارتباط با اطلاعات کاربران که جمع آوری می کند، پاسخ دهد.

واتس اپ به دنبال واکنش منفی و گسترده کاربران به تغییرات جدید حریم خصوصی در این سرویس، هفته گذشته اعلام نمود اعمال تغییرات جدید را از فوریه به اواسط ماه مه موکول خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، واتس اپ یک کمپین تبلیغات رسانه ای در هند به راه انداخته تا نگرانیهای کاربران این کشور را آرام کند. آپدیت سیاست حریم خصوصی به تنظیم دو دادخواست در دادگاههای هند ضد واتس اپ منجر گردیده است.

منبع:

1399/11/02
23:41:36
5.0 / 5
1467
تگهای مطلب: آپدیت , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
از دست ندهید!