با ایجاد پستهای جدید؛

اعضای گروه امنیت سایبری بایدن مشخص شدند


جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در حال انتصاب اعضای گروه امنیت سایبری خود است و پست های جدیدی را هم در این حوزه بوجود آورده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، یکی از نخستین انتصاب های بایدن در این حوزه انتخاب آن نوبرگر بعنوان معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در شورای امنیت ملی این کشور است. این پست قبلاً وجود نداشته و بایدن آنرا بوجود آورده است. آن نوبرگر قبلاً در بخش دفاع سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا مشغول به کار بوده و وظیفه وی اخطار به شرکتهای تجاری در مورد روش های مورد استفاده هکرهای کشورهای خارجی بوده است.
از جمله دیگر افرادی که به عضویت شورای امنیت ملی این کشور در حوزه سایبر در آمده اند می توان به مایکل سولمیر مدیر ارشد حوزه سایبر، الیزابت شروود رندال بعنوان مشاور امنیت داخلی، رأس تراورز بعنوان معاون مشاور امنیت داخلی و کیتلین دورکوویچ بعنوان مدیر ارشد حوزه مقاومت و پاسخگویی اشاره نمود.
بایدن یک پست دیگر با عنوان مدیر ملی سایبر هم بوجود آورده که مقرر است به جن استرلی از مدیران حوزه سایبر دولت اوباما سپرده شود. راب سیلورز که در دوره اوباما در کاخ سفید فعالیت می کرد هم مقرر است بعنوان مدیر آژانس امنیت زیرساخت ها در حوزه امنیت سایبر فعالیت کند.
ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا کریس کربز مدیر سابق این آژانس را بعد از آنکه تصریح کرده بود هیچ شواهدی دال بر مداخله دیجیتال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ وجود ندارد، اخراج کرده بود.
دموکرات ها همواره ترامپ را به بی توجهی به مقوله امنیت سایبری متهم می کردند و در جریان حمله هکری اخیر به شرکت سولارویندز هم روسیه را مقصر دانسته و از اینکه ترامپ به اشتباه و به عمد چین را به این حمله متهم می کرد، اظهار نارضایتی می کردند.


منبع:

1399/11/04
14:36:31
5.0 / 5
1425
تگهای مطلب: امنیت , دیجیتال , سایبر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
از دست ندهید!