معرفی پیوند یا لینك


لینك بگیر دات كام: در بسیاری از پایگاه های اینترنتی تا به حال مكرر این كلمات را شنیده اید، پیوند و لینك. این دو چه مفهومی دارند و چه تفاوت هایی با یكدیگر داشته و چه اهمیتی در شبكه جهانی اینترنت دارند را در این مطلب بررسی می نماییم.

لینك از كلمه لاتین یعنی Link به فارسی وارد شده است و معادل آن در زبان ما پیوند نام دارد. كاربرد پیوندها در دنیای مجازی بسیار گسترده شده است به طوری كه شاید نتوان گشت و گذار اینترنتی را بدون پیوند ها تصور كرد، چون آنها صفحات مختلف را به هم متصل می كنند و یك نظم و انسجام را به اینترنت می دهند. به همین دلیل نام خود را از همین عمل گرفته است.
 
ابتدا اجازه دهید یك تعریف ساده از پیوند داشته باشیم: پیوند عبارت است از یك یا چند كلمه در صفحات اینترنتی كه با كلیك كردن بروی آن به صفحه ای دیگر منتقل می شوید. امروزه كاربرد آن بسیار گسترده شده است و در وبلاگ نویسی هم معنایی جدید به خود گرفته است. چون پیوند ها مانند یك آدرس عمل می كنند كه شما آنها را به هر كس كه خواسته باشید می توانید معرفی كنید، تا خود بدانجا مراجعه كنند.
 
اصل ساخت پیوند با استفاده از كدهای HTML امكان پذیر است، یعنی با یك خط نوشتن كدی ساده می توان یك عبارت را به سادگی تمام به عنوان بك پیوند معرفی كرد، تا برای بازدید كننده وبلاگ یا سایت به صورت یك متن معمولاً آبی رنگ به نمایش درآید. كه با كلیك كردن بروی آن به صفحه ای كه شما برای آن تعیین كرده اید بروند.
 
ولی شما ضرورتی برای دانستن نحوه كدنویسی آن ندارید، چرا كه با دانستن مفهوم پیوند می توانید با استفاده از ویرایشگری كه در صفحه ارسال مطلب وبلاگ وجود دارد، این كار را به صورتی ساده و تصویری انجام دهید، یعنی متنی را به صفحه ای دیگر از وبلاگ خود یا وبلاگی دیگر پیوند دهید.
 
اینكه پیوند ها دنیای صفحات اینترنتی را دگرگون كرده اند، در كاركرد موتور های جست و جو هم دیده می شود. موتورهای جستجو با استفاده از پیوندهایی كه بین صفحات مختلف وجود دارد، اینترنت را برای یافتن صفحات جدید كنكاش می كنند. این یك ساز و كار بسیار پیشرفته ای است كه موتور جستجو مانند گوگل برای ربته بندی صفحات از آن استفاده می كند. پس شما می توانید با به كار بردن درست و اصولی پیوندها در صفحات وبلاگ خود، رتبه بهتری را كسب كنید.
1396/05/10
20:07:15
5.0 / 5
3803
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
از دست ندهید!