قطع اینترنت موبایل در اعتراضات كشاورزان هندی


هند همزمان با آغاز اعتصاب غذای یک روزه صدها کشاورز معترض، خدمات اینترنت موبایل را در چندین منطقه در اطراف شهر دهلی نو قطع کرد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دهها هزار کشاورز هندی که به قوانین جدید کشاورزی معترض هستند و می گویند این قوانین به نفع خریداران خصوصی بزرگ و به ضرر تولیدکنندگان مواد غذایی است، بیشتر از دو ماه است در محلهای اعتراض در حومه پایتخت هند مستقر شده اند.

در محل اصلی تجمع کشاورزان در نزدیکی روستای سینگو در حومه شمالی دهلی نو، روز شنبه حضور نیروهای پلیس همزمان با ورود صدها تراکتور از ایالت هاریانا، افزایش یافت.

ماهش سینگ، کشاورز ۶۵ ساله از ایالت هاریانا که یکی از دو مرکز اصلی اعتراضات کشاورزان است، به رویترز اظهار داشت: خیلی از گروههای کشاورزی از شب گذشته به محل اعتراض پیوسته اند و آماده اند تا حمایتشان را نشان دهند و انتظار می رود کشاورزان بیشتری در دو روز آینده وارد شوند.

وزارت کشور هند روز شنبه اعلام نمود خدمات اینترنت در سه منطقه در حومه دهلی نو که اعتراضات برگزار می گردد تا ساعت ۱۱ بعدازظهر روز یکشنبه قطع خواهد بود تا امنیت عمومی حفظ شود.

مقامات هندی اغلب خدمات اینترنتی را در هنگام وقوع ناآرامی قطع می کنند اما این اقدام در پایتخت هند غیرمعمول به حساب می آید.

حدود نیمی از جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری هند به کشاورزی اشتغال دارند و ناآرامی در بین ۱۵۰ میلیون کشاورز زمین دار، یکی از بزرگترین چالشهای دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۴ تابحال است.

یازده دور مذاکرات میان اتحادیه های کشاورزی و دولت به نتیجه نرسیده است. دولت پیشنهاد کرده است این قوانین را به مدت ۱۸ ماه مسکوت کند اما کشاورزان می گویند تا لغو کامل این قوانین، از اعتراض دست نخواهند کشید.

بر اساس گزارش رویترز، راهپیمایی تراکتوری کشاورزان سه شنبه هفته گذشته در سالگرد روز جمهوری بعد از اینکه بعضی از معترضان از مسیر تعیین شده خارج شده و پلاکاردها را تخریب کردند و با پلیس درگیر شدند، به خشونت گرایید. درگیریهای پراکنده میان معترضان، پلیس و گروههایی که شعارهای ضدکشاورزان سر می دهند از آن زمان به دفعات اتفاق افتاده است.

منبع:

1399/11/13
22:55:20
5.0 / 5
1618
تگهای مطلب: امنیت , اینترنت , خدمات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
از دست ندهید!