رشد كسب و كارهای آنلاین


به گزارش لینک بگیر دات کام رضا الفت نسب از افزایش فعالیت کسب و کارها در شبکه های اجتماعی و بخصوص اینستاگرام بعد از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

رضا الفت نسب عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دویست هزار کسب وکار چندین بار مطرح شده، اما بطور کلی آمار دقیقی از تعداد و گردش مالی کسب وکارها در اینستاگرام وجود ندارد. با این وجود شواهد حاکی از افرایش کارهای اقتصادی در فضای اینستاگرام پس از شیوع ویروس کرونا است.
وی با اعلان اینکه آمارها برمبنای تحلیل های برخی مراکز مرتبط می باشد و عدد مشخصی وجود ندارد، اشاره کرد: بنظر می رسد رقم فعالیت کسب وکارها در فضای مجازی عدد کمی نباشد و فیلتر شدن آن لطمه زیادی به کسب وکارها وارد میکند. البته این اتفاق بعید است و قوه قضاییه هم بتازگی اعلام نموده که چنین قصدی ندارد.

مشکلات کسب و کارهای آنلاین در اینستاگرام

عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی در پاسخ به سوالی درباره لطمه های فعالیت کسب وکارها در فضای اینستاگرام و احتمال کلاهبرداری در این فضا، اظهار داشت: با توجه به این که فضای اینستاگرام ساماندهی نشده، امکان وجود افراد سو استفاده گر در این فضا وجود دارد. علت ساماندهی نشدن کسب وکارها در فضای مجازی نیز این است که سرورها در اختیار ایران نیست و ارتباطی هم بین جمهوری اسلامی ایران و اینستاگرام بطور رسمی وجود ندارد. به عبارت دیگر در چنین شرایطی ساماندهی کردن کسب و کارهای فعال در اینستاگرام فایده ای هم ندارد.
وی ادامه داد: ما معتقدیم یک ساماندهی حداقلی با احراز هویت فردی و مکانی افراد و ایجاد قالبی برمبنای آن برای رسیدگی به شکایات و کلاهبرداری ها می تواند مفید باشد. البته باتوجه به عدم دسترسی ما به سرورها، کسب وکارها می توانند از پروسه یاد شده تبعیت نکنند، بدین سبب باید طرح جنبه تشویقی داشته باشد. باید بپذیریم که اینستاگرام با تعداد کاربران زیاد وجود دارد و خرید و فروش در آن اتفاق می افتد، اما این فضا رها شده است. با این وجود به جز داشتن توافق با اینستاگرام راه های دیگری هم وجود دارد که البته راه های سختی است.

فرصت کسب و کار در اینترنت

الفت نسب همین طور با اشاره به تعداد بالای نصب اینستاگرام، اظهار داشت: خیلی از کسب وکارها هم در کنار سایت از فضای اینستاگرام بعنوان یک ابزار تکمیلی استفاده می نمایند. همین طور پیشنهاد ما این است که در صورت فراهم شدن زیرساخت ها، بخش خصوصی سرویسی مشابه اینستاگرام ایجاد و در کنار آن فعالیت کند. همانطور که اپلیکیشن های داخلی مسیریابی مثل نشان و بلد در کنار ویز فعالیت می نمایند و رشد خوبی هم داشتند، می توان فضای مشابهی در کنار اینستاگرام ایجاد کرد و فعالیت کسب وکارها را نیز در آن ساماندهی کرد.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه خبری در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه در رسانه ها منتشر گردید که حکایت از اعلام جرایم گوناگون توسط دادستان کل کشور مقابل وزیر ارتباطات داشت. در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری جهرمی به سبب استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام با وجود حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین الملل و محدودسازی پیام رسان های خارجی دارد، احضار شده است. اما روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به دنبال انتشار این اخبار اعلام نمود که طی دو سال قبل هیچ حکم قضایی در خصوص فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی ای صادر نشده است.


 


منبع:

1399/11/16
12:40:01
5.0 / 5
1582
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
از دست ندهید!