پیش بینی موسسه گارتنر:

افزایش فروش گوشی هوشمند


لینک بگیر دات کام: یک موسسه پژوهشی و مشاوره ای پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱.۵ میلیارد موبایل هوشمند فروخته شود که ۵۳۹ میلیون دستگاه آن مجهز به فناوری ۵G خواهند بود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گیزموچاینا، طبق آخرین گزارش مؤسسه «گارتنر» در انتهای سال جاری میلادی (۲۰۲۱) احتمالاً ۱.۵ میلیارد موبایل هوشمند در سرتاسر جهان به کاربران فروخته می شود. این رقم نشان دهنده رشد ۱۱.۴ درصدی فروش نسبت به سال قبل است. «گارتنر» یک شرکت پژوهشی و مشاوره آمریکایی است که در حوزه عرضه خدمات برون سپاری، تحقیق و پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می کند. در سال ۲۰۲۰، میزان فروش موبایل در سرتاسر جهان ۱۰.۵ درصد کاهش یافته بود که دلیل اصلی آن شیوع کرونا بود. اما حالا کارشناسان این حوزه پیشبینی می کنند فروش موبایل باردیگر بهبود یابد.

پیش بینی افزایش فروش موبایل

در گزارش «گارتنر» ذکر شده طی سالجاری میلادی میزان فروش موبایل در بازارهای منطقه ای مانند غرب اروپا، آمریکای لاتین و آسیا و اقیانوسیه احتمالاً به میزان قابل توجهی رشد می کند. به قول آنشول گوپتا محقق ارشد مؤسسه «گارتنر»، عوامل مختلف همچون عرضه موبایل های ارزانقیمت ۵G سبب می شود میزان فروش موبایل در ۲۰۲۱ میلادی رشد کند. پیشبینی می شود عرضه فناوری های ۵G به صورت گسترده و موبایل های نسل پنجم اینترنت همراه با قیمت پایه ۲۰۰ دلار، تقاضا در بازارهای تکامل یافته مانند چین را رونق می دهد. این در شرایطی است که در کشورهای در حال توسعه تمرکز خریداران روی مشخصات دستگاه است و قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت یک گزینه انتخابی است، به صورتی که نبود آن روی تقاضا تأثیری نخواهد داشت. علاوه بر آن «گارتنر» پیشبینی می کند فروش جهانی موبایل های ۵G در ۲۰۲۱ میلادی به ۵۳۹ میلیون دستگاه برسد. چنین رقمی معادل ۳۵ درصد از کل فروش موبایل امسال میلادی بشمار می رود. دلیل اصلی آن است که فناوری ۵G به خصوصیت استاندارد موبایل های رده بالا در کشورهایی مانند چین، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی تبدیل گشته است.
 


منبع:

در افزایش فروش گوشی هوشمند خواندید:
1399/11/18
09:49:34
5.0 / 5
1454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
از دست ندهید!