بدهی پرسنل مخابرات را از جیب مردم پرداخت نمی نماییم


به گزارش لینک بگیر دات کام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عدم حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام اظهار داشت: بدهی که به درستی باید به پرسنل مخابرات پرداخت کنید را با افزایش تعرفه از جیب مردم پرداخت نخواهیم کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاحیه تلکام ۲۱، اظهار نمود: یک سال با کرونا گذشت و بار سنگینی از مسئولیت های آثار کرونا بر دوش فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بود. شاید این موارد خیلی دیده نشد، اما اساسا حس شد. بگفته او زمان هایی که به هر علت شبکه طبق عوارض طبیعی از دسترس خارج می شد، استفاده کنندگان متوجه می شدند که چه نعمت بزرگی در اختیارشان قرار گرفته و شاید قسمتی از کوشش های تلاشگران عرصه ارتباطات را می توانستند ببینند.
وی با تاکید بر رشد مصرف اینترنت در دوران کرونا بیان کرد: شوخی نیست که بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۱۴۰ هزار استاد، چهار میلیون دانشجو و طلبه تمام امر آموزش خودرا در این یک سال بوسیله فضای مجازی انجام دادند. در کنار سایر خدمات شامل فروشگاه ها، حمل و نقل، بانکداری و حوزه های مختلفی که همیشه بارش روی سیستم بود و چند برابر شد. پست به رشد چهار برابری ظرفیت حمل و نقل روبه رو شد و شبکه پستی به اشباع رسید در این یک سال و البته همه اینها برای ما فرصت ایجاد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه همه فعالان عرصه آی سی تی سال سختی پشت سر گذاشتند، افزود: فردا مرکز هوشمند تجزیه مبادلات پستی کشور پس از کوشش های شرکت ملی پست در تهران افتتاح می شود و مراکز اصلی مان هم هوشمند خواهد شد، برای اینکه شیوه سنتی دیگر در پست هم جواب نمی دهد. در طول این مدت تولیدکنندگان حوزه های مختلف سه شیفته کار کردند، برای تولید مودم، تولید فیبر نوری، تجهیزات انتقال، توسعه نرم افزار؛ باری که روی این شبکه آمد، بار زیادی بود و مدیریت کردن این ظرفیت کار آسانی نبود.
آذری جهرمی با اعلان اینکه مخابرات پیکره اصلی شبکه ارتباطی کشور است، اظهار داشت: در طول این مدت همکاران ما در شرکت مخابرات که در سراسر کشور گسترده هستند، بار زیادی روی دوششان بود. اپراتورها و سروکوها، شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی، همه بار زیرساختی سنگینی را تحمل کردند که رفاه را برای مردم در وضعیت کرونا فراهم آورند و کسب وکارها را در دسترس قرار دهند. امروز و بعد از یک سال سخت و تجربه کرونا، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات دور هم جمع شدند، تجربه هایشان را به اشتراک گذارند.
در یک سال قبل علاوه بر کرونا، با تحریم مواجه بودیم
وی با اعلان اینکه در طول این مدت، تجربه ها علاوه بر کرونا، با پدیده تحریم هم مواجه بود، اظهار نمود: ما هیچگاه از تحریم ها ناله نکردیم، اما در دو سال قبل تحریم ها فشار زیادی به مجموعه مدیریتی حوزه ارتباطات وارد کرد. برای ثبت سفارش و پیگیری تامین تجهیزات در اپراتورها، به چندین مراجعه و نامه نگاری با بانک مرکزی و وزارت صمت نیاز بود. برخی استانها که به یک تولیدکننده خاص وابسته بودند و ارتباطات روستایی شان متوقف شده بود و امکان تامین تجهیزات را نداشتیم. ما تعدادی از این تهدیدها را به فرصت برای تولید تبدیل کردیم و در بعضی موارد هم دانش و ظرفیت لازم را نداشتیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه انتقادات از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات ایران به جاست، اظهار داشت: این انتقادات به نیروها، مهندسین و مدیران میانی شرکت مخابرات ارتباطی ندارد، همه می دانیم که این اقدامات تصمیم یک نفر در آن مجموعه است. البته عدم حضور مخابرات در نمایشگاه هم به ضرر خودشان است. آنها در نمایشگاه حضور پیدا نکردند، چون مطالبه دارند که تعرفه را بالا ببریم و به زودی درباره این مساله با مردم صحبت خواهم کرد.
آذری جهرمی با طرح این سوال که چطور یک شرکت در عرض سه ماه از ۲۸۰ میلیارد تومان سود به ضرر منهای ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است؟ اظهار داشت: اگر هزینه ای بوده که ثبت نشده، باید مرجع قانونی به آن ورود کند که این هزینه چه بوده است. اگر ارزش سهام افت کرده، به سبب ابراز نادرست زیان در مجموعه شرکت مخابرات ایران، من به سازمان بازرسی هم منعکس کردم که پس از افت شاخص سهام در مجموعه مخابرات، سهام سهامداران خرد را کدام مجموعه حقوقی جمع کرده و بعدا چه اتفاقی مقرر است بیفتد؟
مخابرات باید بدهی معوق پرسنل خودرا پرداخت کند
وی با اعلان اینکه مخابرات باید بدهی پرسنل خودرا که از سال ۱۳۸۸ و پس از خصوصی سازی پرداخت نشده، پرداخت کند، اضافه کرد: ما این بدهی را از جیب مردم پرداخت نخواهیم کرد. املاک تان را بفروشید و بدهی پرسنل را بدهید. اگر می خواهید کار توسعه ای انجام دهید، ما تعرفه را افزایش می دهیم، اما کسی برای خدمات ۴۰ سال، تعرفه را افزایش نمی دهد. شرکت مخابرات نه فقط تکالیف خود در توسعه شبکه ملی اطلاعات را انجام نداده، بلکه برای توسعه پهن باند خانگی، جلوی توسعه بخش خصوصی را نیز گرفته است. اما ما همانگونه که انحصار را در مساله ارتباطات بین شهری درون استانی شکستیم انحصار درون شهری را نیز خواهیم شکاند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: می دانیم زور شما زیاد است و می توانید در همه مسایل اعمال نظر کنید. اما ما هم زورمان کم نیست و متوقف نمی شویم و از هر ابزار قانونی که داشته باشیم استفاده می نماییم. با صدور بیانیه و سفارش این مساله حل نمی گردد، ما هرچه سفارش بوده در این سال ها کرده ایم. این اتفاقاتی که رقم می زنید، به ضرر مردم است، برای اینکه حالا مشخص است که ارتباطات ثابت در ایران نسبت به دنیا عقب مانده، دلیلش هم مشخصا انحصار شرکت مخابرات است که باید شکسته شود.
آذری جهرمی با اعلان اینکه ما در سه سال قبل کوشیدیم انحصار را کم نماییم و آنرا کم کردیم، اما الان باید سرعت را بیشتر نماییم، اضافه کرد: ما همه از یک خانواده هستیم و فقط همان فرد تصمیم گیرنده از این خانواده نیست. تمام پرسنل و زحمت کشان مخابرات از این خانواده هستند و ما به آنها علاقه داریم، آن فرد که چنین تصمیماتی می گیرد، به کشور و مردم ضرر می زند و اگر ضرورت داشته باشد حتما با اسم و مشخصات درباره این فرد صحبت خواهم کرد.
منبع:

1399/12/05
18:34:12
5.0 / 5
1290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
از دست ندهید!