توییت های محبوب پولی می شوند


توییتر برای اولین بار ایده عرضه یک محصول اشتراکی را بیان کرد که به کاربران امکان می دهد از فالوئرهایشان برای دسترسی به محتوا یا تجربه ویژه، پول دریافت نمایند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، چنین اقدامی در جهت متنوع کردن منابع درآمد توییتر انجام خواهد گرفت و به کاربران برجسته این شبکه اجتماعی اجازه می دهد از راه این سرویس درآمدزایی کنند.

توییتر در کنفرانس مجازی سرمایه گذاران به محصول جدید با عنوان "سوپر فالوز" اشاره نمود و آنرا یک حساب اشتراکی توصیف کرد. این شرکت به تازگی استارتاپ خبرنامه Revue را خریداری نموده است و مدیرانش اظهار کرده اند که در حال بررسی راه هایی برای کمک به نویسندگان خبرنامه به منظور ایجاد مخاطبان پولی در توییتر هستند. این شرکت در حال بررسی امکان پرداخت پول از جانب کاربران به افرادی است که از فالو کردن آنها لذت می برند.

بلومبرگ پیش از این گزارش کرده بود که توییتر در حال بررسی قابلیت های اشتراک کاربران است و جک دورسی، مدیرعامل توییتر درباره ایده پرداخت پول برای دسترسی به محتوای یک کاربر توسط کاربر دیگر صحبت کرده بود.

تقریبا ۹۰ درصد از فروش توییتر از تبلیغات است که بر مبنای فصلی و به سادگی تحت تأثیر عوامل خارج از کنترل شرکت قرار می گیرد. بعنوان مثال درآمد توییتر در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در اوج تعطیلی های پاندمی ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر دو برابر کردن درآمد سالانه به ۷.۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۳ را هدف گذاری کرده است و انتظار دارد شمار کاربرانش در سه سال آینده هر سال به صورت متوسط ۲۰ درصد رشد کند و در سال ۲۰۲۳ به ۳۱۵ میلیون نفر برسد.

اعلام این دورنما، رشد بیشتر از هشت درصدی سهام توییتر را به دنبال داشت. این شبکه اجتماعی برای رسیدن به رقیبان بزرگی همچون فیس بوک و تیک تاک شرکت بایت دنس، به سختی تلاش می کند. توییتر در ماه های اخیر کوشیده است سرویس هایی مانند چت صوتی که شبیه اپلیکیشن کلاب هاوس است، عرضه نماید.

منبع:

1399/12/08
12:09:40
5.0 / 5
1325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱