منابع آگاه خبر دادند

تولید خودروی برقی با برند هواوی


لینک بگیر دات کام: شرکت هواوی چین در یک تغییر راهبردی که تحت تاثیر تحریمهای آمریکا اختیار کرده می خواهد خودرو های برقی تحت برند خود تولید نماید.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دو منبع مطلع به رویترز اظهار کردند: شرکت هواوی تکنولوژی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی جهان است، سرگرم مذاکره با شرکت دولتی چانگان اتومبیل و سایر خودروسازان جهت استفاده از کارخانه های خودروسازی آنها بمنظور تولید خودرو های برقی خود است.

یکی از این دو منبع مطلع و یک فرد دیگر آگاه از این مذاکرات اظهار نمود: هواوی همین طور سرگرم مذاکره با شرکت "بلوپارک نیو انرژی تکنولوژی" گروه بایک بمنظور تولید خودرو های برقی خود است.

این برنامه از تغییر بزرگ در روند فعالیت هواوی بعد از دو سال تحریمهای آمریکا حکایت دارد که دسترسی این شرکت چینی به زنجیره تامین کلیدی را قطع کرده و وادارش کرد قسمتی از کسب وکار تلفن هوشمند خودرا برای زنده نگهداشتن برندهایش بفروشد. هواوی از طرف دولت ترامپ با استناد بر نگرانیهای امنیت ملی، در فهرست سیاه تجاری قرار گرفته است. خیلی از مدیران صنعت احتمال اندکی می بینند که محدودیت ها برای فروش میلیاردها دلار فناوری و تراشه های آمریکایی به این شرکت چینی توسط دولت بایدن برداشته شود.

سخنگوی هواوی برنامه این شرکت برای طراحی و تولید خودروهایی با برند هواوی را تکذیب نمود و اظهار داشت: هواوی تولید کننده خودرو نیست با این وجود بوسیله فناوری اطلاعات و ارتباطات می خواهد فراهم کننده قطعات جدید و خودروی دیجیتالی محور باشد و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی را برای ساخت خودرو های بهتر یاری کند.

یکی از این سه منبع مطلع اظهار نمود: هواوی به صورت داخلی طراحی خودرو های برقی را آغاز نموده و با تولیدکنندگان چینی برای عرضه خودروی خود امسال به مذاکره پرداخته است.

به گفته یکی از این منابع آگاه، ریچارد یو مدیر گروه کسب وکار مصرف کننده هواوی که این شرکت را برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند جهان هدایت کرد، تمرکز خودرا به روی خودرو های برقی خواهد گذاشت.

شرکت چانگان که با فورد موتور خودرو تولید می کند در این زمینه اظهارنظر نکرد. بلوپارک بایک هم حاضر به اظهار نظر در این زمینه نشد. به دنبال گزارش رویترز درباره این مذاکرات، ارزش سهام شرکت چونگ کینگ چانگان اتومبیل هشت درصد صعود کرد. ارزش سهام بلوپارک ۱۰ درصد صعود کرد که حداکثر سقف صعود روزانه بود.

شرکت های فناوری چینی تمرکز بر خودرو های برقی در چین که بزرگترین بازار جهان برای چنین خودروهایی است را افزایش داده اند. به ویژه که پکن در حال ترویج گسترش استفاده از خودرو های پاک بمنظور راهی برای کاهش آلایندگی شدید هواست.

انتظار می رود فروش خودرو های انرژی جدید همچون خودرو های برقی و همین طور خودرو های پلاگین هیبریدی و هیدروژنی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۰ درصد از کل فروش سالانه خودرو در چین را تشکیل دهند. پیش بینی شده است فروش خودرو های انرژی جدید در چین به ۱.۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با که ۱.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ رشد کند.

هواوی با برنامه تولید خودرویی تحت برند خود، به شرکت های فناوری آسیایی نظیر بایدو و فاکسکان ملحق می شود که تصمیمات مشابهی را در ماه های گذشته اعلام نموده اند. شرکت های آمازون و آلفابت در آمریکا هم در حال طراحی فناوری مربوط به خودرو یا سرمایه گذاری در استارتاپهای خودروی هوشمند هستند.

هواوی سالهاست سرگرم طراحی فناوری هایی برای خودرو های برقی بوده که شامل سیستم های نرم افزاری داخل خودرو، سنسورهای خودرو ها و سخت افزار ارتباطات ۵G هستند.

این شرکت همین طور پیمانهای همکاری با خودروسازانی نظیر دایملر، جنرال موتورز و سایک موتور برای طراحی مشترک فناوری های خودروی هوشمند منعقد کرده است و استخدام مهندسان برای فناوری های مربوط به خودرو را از سال ۲۰۱۸ تسریع کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی همین طور هفته گذشته حداقل چهار پتنت مربوط به خودروی برقی را دریافت کرد که شامل متدهایی برای شارژ بین خودرو های برقی و چک سلامت باطری است.

تلاش جدی برای ورود به بازار خودروی برقی جدا از شرکت خودروی هوشمند است که هواوی مشترکا به همراه چانگان و شرکت باتری خودروی برقی CATL در نوامبر تاسیس کرده است.

منبع:

1399/12/09
14:34:34
5.0 / 5
1311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱