آذری جهرمی خطاب به جوانان:

چرا مدیریت را به دست پیرمردها می دهید بعد می گویید به ما میدان بدهید؟


به گزارش لینک بگیر دات کام همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هرم جمعیتی کشور ما جوانان هستند، چرا مدیریت را به دست پیرمردها می دهید بعد می گویید به ما میدان بدهید؟ اگر اعتقاد بر این است که جوانان توانمند هستند و عده ای به صندلی ها چسبیدند و به جوانان میدان نمی دهند، مسئولیت را به آنها ندهید.

محمدجواد آذری جهرمی بامداد یکشنبه ۲۴ اسفندماه در همایش هیئت های اندیشه ورز جوانان استان همدان، با اعلان اینکه اگر می خواهید به افکار جوانان مراجعه شود باید ببینید چه کسی این خاصیت ها را دارد، تاکید کرد: نباید پیشینیان را زیرسوال برد چونکه آنها هم تجربیات و تخصص خودرا دارند و این تجربیات باارزش است اما در عصر جدید که بزرگترین ظرفیت ما جوانان هستند، باید از این ظرفیت بهره برد.
آذری جهرمی افزود: استفاده از ظرفیت جوانان را رهبر معظم انقلاب بعنوان سیاست کلی مورد تاکید قرار داده اند و در انتخاب ائمه جمعه و سازمان های در رابطه با ایشان از ظرفیت جوانان استفاده کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه چالش ها با شیوه های خلاقانه باید حل شود، مطرح کرد: اگر چالش داریم، ظرفیت هایی هم داریم و اگر ترس را کنار بگذاریم و شجاعت داشته باشیم خیلی از مشکلات حل می شود.
آذری جهرمی اشاره کرد: همدان بعنوان پایتخت تمدن ایران همیشه درخشیده و یکی از خصلت های این استان وجود دانشمندان جوان است و در عصر حاضر نیز شهدایی مانند شهید همدانی داشته است.
استاندار همدان نیز با اعلان اینکه بزرگترین سرمایه ما جوانان هستند و سفارشم این است که هیئت اندیشه ورز جوان به صورت حداکثری در سراسر استان مورد حمایت جدی قرار گیرد، اظهار داشت: اعتقاد ما این است در هر عرصه ای اگر قرار باشد پیشرفتی حاصل شود نیاز به سرمایه اجتماعی دارد.
سیدسعید شاهرخی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه ما جوانان هستند و سعی کردیم به صورت مستمر با اقشار مختلف جامعه ارتباط داشته باشیم، اشاره کرد: توجه به جوانان و بانوان از روز اول در دستور کار بوده و کوشیدیم از ظرفیت بانوان در عرصه مدیریتی استفاده نمائیم.
وی با اعلان اینکه در جامعه باید امید وجود داشته باشد و تحریم ها و فشارهای حداکثری برای این است که امید را از مردم بگیرد، مطرح کرد: مطالبه گری خیلی خوب است، در جمع ائمه جمعه عرض کردم مطالبه گری فرصت است اما عده ای فقط مطالبه گری می کنند و کاستی ها را می گویند.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان نیز با اعلان اینکه باید از ظرفیت جوانان استفاده شود، اظهار نمود: جامعه ای که در آن انگیزه و حس امید باشد، به موفقیت های بزرگی دست پیدا می کند به طوریکه پیروزی های بزرگ جهان اسلام برای جوانان بوده و از این ظرفیت باید بیشتر استفاده گردد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه با اعلان اینکه خدا را شاکریم جوانان در این استان دیده می شوند، اشاره کرد: جمعیت جوان استان همدان ظرفیتی است که باید از آن استفاده گردد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هیئت اندیشه ورز جوان یک سوی قضیه است و باید از این ثروت استفاده گردد که خوشبختانه این کار در استان شروع شده و این افراد در مسئولیت های متنوع مشغول خدمت هستند اما باید بیشتر از این باشد.
عضو هیئت اندیشه ورز جوان استان همدان نیز با اعلان اینکه جوانان فرصت های پنهان جامعه هستند و کشف آنها سبب توسعه و پیشرفت کشور خواهد شد، اظهار داشت: جوانان جویای مشارکت بوده و باید احساس کنند که مسئولان برای تصمیمات آنها ارزش قائل هستند.
دکتر اسماعیل همتی ازندریانی با اعلان اینکه نسل جوان با اهمیت ترین سرمایه نیروهای انسانی جوامع هستند، اشاره کرد: سرمایه اجتماعی نقش مهمی در توسعه اجتماعی خصوصاً در جامعه جوان کشور دارد و یکی از عوامل مؤثر مشارکت جوانان است به طوریکه جوانان با حضور در جامعه انواع کُنش های اجتماعی را خواهند داشت و اجتماعی شدن تنها یک رهیافت برای توسعه پایدار نیست بلکه هدف توسعه پایدار می باشد.
مشاور جوان رئیس دانشگاه بوعلی سینا در ارتباط با مشکلات جوانان توضیح داد: کمبود امید و اعتماد به نفس از چالش های جوانان است و برای ایجاد امید باید در نظام های مختلف کشور اصلاحات اساسی صورت گیرد.
وی افزود: تحصیل، فراغت، هویت، اشتغال، ازدواج، مشارکت و لطمه های اجتماعی از دیگر دغدغه های نسل جوان است و برای حل این مشکلات باید یک نگرشی سیستمی و با برنامه داشت چونکه جوانان می توانند موتورمحرک جامعه باشند.
همتی ازندریانی با بیان درخواست هایی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: ما نیازمند ایجاد زیرساخت ارتباطی برای کسب و کارهای اینترنتی، شناخت الگو و الگوسازی با شاخصه های ایرانی- اسلامی، گسترش زیرساخت ارتباطی برای مناطق محروم، اینترنت ارزان برای دانشجویان مدیریت و کنترل فضای مجازی برای جلوگیری از لطمه های اجتماعی و ارائه بسته های حمایتی برای پژوهشگران هستیم.
منبع:

1399/12/24
22:31:56
5.0 / 5
2037
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
از دست ندهید!