گوگل ۱۰ هزار شغل تمام وقت بوجود می آورد


به گزارش لینک بگیر دات کام شرکت گوگل سال جاری هفت میلیارد دلار در دفاتر و دیتاسنترهای سراسر آمریکا سرمایه گذاری خواهد نمود که کمتر از ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود و ۱۰ هزار شغل تمام وقت بوجود می آورد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، جدید ترین سرمایه گذاری گوگل شامل طرحهای توسعه برای دیتاسنترهای نبراسکا، کارولینای جنوبی و تگزاس، دفاترش در آتلانتا، واشنگتن، شیکاگو و نیویورک خواهد بود.

گوگل یک میلیارد دلار در کالیفرنیا که مقر اصلی این شرکت است، هزینه می کند. گوگل در شرایطی به این اقدام دست می زند که خیلی از شرکتها در حال خروج از منطقه سیلیکون ولی هستند چونکه شیوع کرونا و متداول شدن دورکاری سبب شد شرکتها هزینه های عملیاتی بالاتر و مالیاتهای سنگین این ایالت را مورد بازنگری قرار دهند و تصمیم بگیرند به منطقه کم هزینه تری نقل مکان کنند.

ساندرای پیچای، مدیرعامل گوگل اظهار نمود: این سرمایه گذاری دستکم ۱۰ هزار شغل تمام وقت جدید در گوگل ایجاد خواهد نمود. این شرکت هم اکنون بیشتر از ۸۴ هزار کارمند در آمریکا دارد.

بر اساس گزارش رویترز، پیچای تصریح کرد خدمات گوگل در سال ۲۰۲۰ در فعالیت اقتصادی به ارزش ۴۲۶ میلیارد دلار در آمریکا سهیم بودند.

منبع:

1400/01/01
23:45:30
5.0 / 5
1499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴