امكان موزه گردی مجازی فراهم گردید


به قول رئیس موزه ارتباطات، علاقمندان به موزه گردی می توانند با رفتن به صفحه شرکت ملی پست در سایت آپارات و جست وجوی موزه گردی مجازی، هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۵ به صورت پخش زنده از موزه ها بازدید نمایند.

حسن عمیدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: موزه ارتباطات که زیرمجموعه شرکت ملی پست است، سال قبل همزمان با شیوع کرونا در کشور، در جهت رسالت کلی خود توانست در فروردین ماه ۱۳۹۹، برای نخستین بار موزه گردی مجازی یا استریمینگ یا پخش زنده فعالیتهای موزه ها را انجام دهد که برای ۱۳ موزه روی شبکه آپارات و اینستاگرام پخش زنده داشتیم. سال جاری هم به علت اینکه خیلی از مردم امکان حضور در موزه ها و اماکن تاریخی را ندارند، موزه ارتباطات با همکاری کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، جهت راه اندازی تورهای مجازی موزه هایی که سال قبل پربازدید بودند و موزه هایی که سال قبل فرصت پخش زنده آنها فراهم نشد، مشارکت کردند.
وی با اشاره به اینکه سال جاری به موزه هایی که سال قبل تعطیل بودند و یا موزه های خصوصی هم نگاه ویژه ای شده است، اضافه کرد: برنامه این موزه گردی مجازی از روز چهارم فروردین موزه ملی ایران، شروع شده و در ادامه پنجم فروردین کاخ گلستان، ششم فروردین موزه ارتباطات، هفتم فروردین کاخ موزه نیاوران، روز هشتم موزه ارامنه و موزه پمپ بنزین، روز نهم موزه هنرهای دینی امام علی، روز دهم موزه آبگینه، روز یازدهم خانه موزه سیمین و جلال، روز دوازدهم موزه صلح و خانه موزه شریعتی و روز سیزدهم و روز طبیعت موزه تنوع زیستی پارک پردیسان را پخش زنده خواهیم داشت.
رئیس موزه ارتباطات همینطور تصریح کرد: هفتم فروردین به علت اینکه روز هنرهای نمایشی است و ما در مجموعه نیاوران هستیم، پس از استریمینگ و پخش زنده کاخ نیاوران، به فرهنگسرای نیاوران می رویم و از اجراهای نمایشی هم پخش زنده داریم. مردم هم می توانند در فضای آزاد کاخ نیاوران حضور داشته باشند و این اجراهای نمایشی را مشاهده کنند.
عمیدی با اشاره به اینکه کلیه این موزه گردی ها مجانی است، گفت؛ مردم می توانند با ورود به سایت آپارات، صفحه شرکت ملی پست و موزه گردی مجازی را جست وجو کنند و هر روز از ساعت ۱۴ تا ۱۵ به صورت پخش زنده از موزه ها را بازدید نمایند. همینطور در سایت آپارات جایی برای پرسش و پاسخ وجود دارد و می توانند سوالات خویش را درباره موزه آنجا مطرح کنند تا کسی که درباره موزه توضیح می دهد، به این سوالات هم پاسخ دهد. چند ساعت بعد از پخش زنده هم ویدیوی آن در سایت بارگذاری می شود و مردم هر زمان که بخواهند می توانند موزه گردی مجازی را مشاهده کنند.
منبع:

1400/01/07
23:44:14
5.0 / 5
1388
تگهای مطلب: برنامه , سایت , شركت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!