توئیتر آمریكا را بهم ریخت


لینك بگیر دات كام: بالاگرفتن دعوا میان دسته راستی ها و طرفداران ترامپ از یك سو و مخالفان حمل سلاح در توئیتر و دانش آموزان زنده مانده از حادثه تیراندازی در فلوریدا منجر به واكنش تند توئیتر با هدف مسدودسازی هزاران اكانت «شبه بات» شد.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، روایت ها از دعوای به وجود آمده در فضای مجازی در 24 ساعت گذشته در آمریكا بر سر اكانت های توئیتر متفاوت می باشد اما ظاهرا اكانت خیلی از طرفداران ترامپ مسدود شده است.
گیزمودو نوشت: " هزاران كاربر محافظه كار(نئونازی ها در این شاخه تعریف شده اند) به علت اعمال سیاست تاییدیه اكانت كاربران توسط توئیتر و حذف بات های مظنون به روس (ترول های روسی) فالوورهای خویش را از دست دادند.
اما ری-كُد نوشت به علت حمله دسته راستی ها به اكانت دانش آموزان زنده مانده از حادثه تیراندازی در پارك لند فلوریدا، سیستم تاییدیه اكانت كه به شكل تیك آبی رنگ در كنار نام كاربری ظاهر می گردد را مجددا فعال كرده تا بتواند جلوی ترول های روسی را بگیرد.
سیستم تایید اكانت به رنگ آبی پاییز گذشته و به دنبال دعوا بر سر اكانت های ناسیونالیست ها در داستان شارلوتزویل به حالت تعلیق درآمد اما دیشب توئیتر تصمیم گرفت تا این سیستم را مجددا روی اكانت كاربران در آمریكا فعال كند تا داستان حمله به اكانت دانش آموزان زنده مانده از حادثه تیراندازی در فلوریدا را مدیریت كند.
با حذف اكانت دسته راستی ها، ناسیونالیست ها و طرفداران حمل اسلحه بر مبنای سیاست جدید، این كاربران خشمگین شده و ضد توئیتر موضع گرفتند.
دسته راستی ها می گویند توئیتر با هدف پاكسازی ترول های روسی، آنها را قربانی سیاست جدید خود كرده است و بنابراین با ساخت هشتگ TwitterLockOut# دست به اقدام متقابل ضد توئیتر زده تا آنها را وادار به باز كردن اكانت ها كند و ثابت كنند كه بات نیستند و كاربر واقعی هستند!
«بیل میشر» دسته راستی مدافع ترامپ اعلام نمود در عرض چند ساعت 4 هزار فالوور خویش را از دست داده است.
به همین دلیل برخی افراطی ها از توئیتر به Gab سوئیچ كرده اند كه پلتفرمی مشابه توئیتر دارد اما سیاست خاصی روی آن اعمال نشده است و نئونازی ها فعلا ترجیح داده اند تا از این پیام رسان استفاده كنند.
آنچه در 24 ساعت گذشته رخ داده است سبب از دست رفتن هزاران اكانت طرفدار ترامپ در آمریكا شده است كه توسط توئیتر با هدف مبارزه با ترول های روسی صورت گرفته است و معترضین همینطور به این كار معترض بوده، اما اكانت دانش آموزان زنده مانده از حادثه تیراندازی در فلوریدا پررونق شده است تاجایی كه «اِما گونزالس» یكی از دانش آموزانی كه اصلا درباره حادثه صحبت هم نكرده بود، اینك بیش از 300 هزار فالوور دارد.
گفتنی است توئیتر تنها كمپانی نیست كه به انتشار اطلاعات غلط در حادثه فلوریدا واكنش نشان داده است، بلكه فیس بوك هم ویدئوهای مظنون را از روی سایت و شبكه خود حذف كرده است.
دعوا بر سر شبكه های اجتماعی در آمریكا بعد از انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا بالا گرفته است و شبكه ها متهم به انتشار اخبار جعلی به نفع ترامپ شده اند و بنابراین و با هدف مبارزه با ترول های روسی كه مسبب اصلی دعوا هستند؛ اكانت كاربران طرفدار ترامپ و نئونازی ها قربانی این داستان شده است.

5656


1396/12/05
19:53:26
5.0 / 5
4553
تگهای مطلب: كاربر , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲