رابطه بین سلفی های موبایلی و عمل های جراحی زیبایی


لینك بگیر دات كام: نتایج تحقیقات جدید نشان داده است كسانی كه با گوشی هوشمند بیشتر از خودشان تصاویر سلفی می گیرند، احتمال زیادی دارد كه در معرض عمل های جراحی زیبایی قرار بگیرند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، یك موسسه تحقیقاتی اخیرا گزارشی منتشر نموده كه نشان داده است دوربین جلوی گوشیهای هوشمند كه به كاربران این امكان را می دهد تا تصاویر سلفی از خود بگیرند، سایز واقعی بینی و سایر اعضای صورت را تغییر داده و حدود ۳۰ درصد بزرگتر از حالت واقعی آن نشان داده است.

این امر به این دلیل است كه دوربین جلوی گوشیهای هوشمند حتی در گوشیهای پرچمدار و جدید كه كیفیت عكاسی دوربین جلوی آن هم بالاست، به علت آنكه این دوربین از فاصله بسیار نزدیك نهایتا اندازه یك دست، گرفته می گردد و از لنزهای پیشرفته عكاسی هم محروم است، سایز و اندازه بینی و سایر اعضای صورت را بسیار بزرگ تر از حد واقعی آن نشان داده است.

حالا بر مبنای این نتایج، پژوهشگران معتقدند كه هرچه كاربران تصاویر سلفی بیشتری از خود بیندازند، احتمال آنكه به عمل های جراحی زیبایی بینی و سایر اجزای صورتشان روی آورند، بسیار بالاتر می رود. چراكه آن ها تصاویر سلفی را مبنای زیبایی خود قرار می دهند و وقتی كه در این گونه عكس ها، تصویر زیبا و درستی از خویش را نمی بینند، تصور می كنند كه اجزای صورتشان مشكل دارد و باید با عمل های جراحی زیبایی آن را برطرف كنند.

شاید باور این مساله برای بسیاری سخت باشد اما طبق این گزارش ها، بالغ بر ۵۵ درصد افرادی كه در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته اند، اذعان كرده اند كه می خواهند در تصاویر سلفی زیباتر بیفتند.

این در حالیست كه در سال ۲۰۱۶ رقم مذكور ۴۲ درصد از كاربران و افراد را تشكیل می داد كه آمار رو به رشد از عمل های جراحی و كشش به سمت و سوی تصاویر سلفی زیباتر به وضوح نشان دهنده آن است كه این مساله در سال های آینده رو به وخامت خواهد رفت.
1396/12/13
22:33:17
5.0 / 5
3708
تگهای مطلب: دوربین , كاربر , گوشی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲