واكنش شركت مخابرات ایران به اظهارات آذری جهرمی


لینک بگیر دات کام: شرکت مخابرات ایران به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص بازپس گیری کانال ها، داکت ها و حوضچه های مخابراتی از این شرکت واکنش نشان داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکت مخابرات ایران در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره بازپس گیری زیرساخت ها از مخابرات اعلام نمود: "در شرایطی که در آستانه انتخابات مهم ریاست جمهوری هستیم، وزیر محترم ارتباطات با انتشارتوئیتی و باز نشر آن در شبکه های اجتماعی از تصویب غیرقانونی لایحه بازپس گیری کانال ها، داکت ها و حوضچه های مخابراتی شرکت مخابرات ایران، در هیات دولت سخن گفته و مانع توسعه اینترنت خانگی را تصرف شرکت مخابرات ایران عنوان کرده است، آن هم بعد از خصوصی سازی. گویا ایشان فراموش کرده اند که خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران، با انجام فرایندهای قانونی، حقوقی و امنیتی، طبق اصل ۴۴ قانون اساسی انجام شده است.
ما در این برهه حساس کشور، نمی خواهیم وضعیتی را که وزارت ارتباطات (در طول این هشت سال)، برای مردم به وجود آورده است دنبال نماییم، اما چه نماییم که خودکرده را تدبیر نیست و ما چاره ای جز اندکی شفاف سازی نداریم. به نظر بیشتر کارشناسان محترم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سال ها یکی از بزرگترین موانع توسعه پهن باند در کشور، انحصار ارائه اینترنت از طرف وزارت ارتباطات بوده و هست.
به کارگیری درگاههای غیرمعمول توزیع اینترنت، بلای جان اپراتورها شده که در آخر هم، دود این کم کاری ها در عدم ارائه مطلوب اینترنت خانگی به چشم مردم رفته است. جناب آقای آذری جهرمی، ای کاش جوانگرایی عامل جسارت و تصمیم گیری در توسعه ارتباطات و حل مشکل زیرساخت و اصلاح زیر مجموعه تان می شد و بجای فرافکنی، با مردم رو راست می بودید".
در بخش دیگری از مطلب شرکت مخابرات ایران آمده است: "همچنین لازم است به این نکته هم توجه کنید که لوایح، وقتی ضمانت قانونی و اجرائی دارند که مدافع حقوق ملت شریف ایران باشند و نافی حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی نشوند.
به فرض محال چنانچه این لایحه تصویب شود:
۱-نیروی عظیم شاغل در این بخش چه می شود؟ هم اکنون ۱۸ هزار نفر مدیریت، اجرا و نگهداری شبکه عظیم داکت و سیم مسی را در کشور به عهده دارند. آیا همه این افراد به استخدام شرکت دولتی جدید درخواهند آمد؟
۲-درآمد شرکت جدید (داکت و سیم) از چه محلی خواهد بود؟ آیا باید از مشتریان اینترنت گرفته شود؟ در صورت پاسخ مثبت، هزینه تمام شده اینترنت برای مشتریان بدون تغییر وضعیت حداقل تا دو برابر افزایش خواهد داشت.
۳-حدود ۳۰ هزار سهامدار خرد و سهامداران عمده، شرکت مخابرات ایران را با وضعیت فعلی خریداری نموده اند، تکلیف حقوق سرمایه آنان چه می شود، آیا دولت حاضر به پرداخت دهها هزار میلیارد تومان آنان هست؟
پیشنهاد ما این است برای توسعه ارتباطات در کشور:
الف- لایحه غیرحقوقی و غیرکارشناسی مذکور پس گرفته شود
ب- رگولاتوری مستقل شود
ج- انحصار اینترنت برداشته شود
د- ساختار نامتعادل و هزینهزایی وزارت ارتباطات اصلاح شود
در آخر امیدواریم تمامی بازیگران صنعت ICT در کشور با تعامل و درک بیشتر برای توسعه ارتباطات همه جانبه و گسترش بازار مخابرات بعنوان پیشران توسعه و در امتداد منافع ملی تلاش کنند".
منبع:

1400/03/26
09:04:58
5.0 / 5
1079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!