اطلاعات كاربران علی بابا لو رفت


به گزارش لینک بگیر دات کام گروه علی بابا قربانی ماهها عملیات استخراج اطلاعات وب از جانب یک شرکت مشاوره بازاریابی شد که اطلاعات مهمی نظیر نام و شماره تلفن کاربران در این پلت فرم را برای اهداف خود جمع آوری کرده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دادگاهی در چین اعلام نمود کارمند یک شرکت مشاوره که به بازرگانان در فروشگاه آنلاین تائوبائوی علی بابا کمک می کرد، در زمینه جمع آوری بیشتر از یک میلیارد مورد اطلاعات از کاربران تائوبائو از سال ۲۰۱۹ و استفاده از آنها برای خدمت رسانی به مشتریانش گناهکار شناخته شد. دادگاه این کارمند و کارفرمایش را به بیشتر از سه سال حبس و پرداخت جریمه ۴۵۰ هزار یوان (۷۰ هزار و ۲۶۰ دلار) محکوم نمود.

گروه علی بابا در اطلاعیه ای اعلام نمود هیچ یک از اطلاعات مصرف کنندگان به فروش نرفت و کاربران علی بابا از این اتفاق متحمل زیان مالی نشدند. با این وجود این واقعه با تلاشهای دولت چین برای محدود کردن مالکیت و مدیریت حجم عظیم اطلاعات توسط غولهای فناوری چینی نظیر علی بابا، تنسنت هولدینگز و میتوآن مصادف شده است.

سخنگوی تائوبائو هم اظهار داشت: تائوبائو منابع قابل توجهی را برای مقابله با جمع آوری غیر مجاز اطلاعات اختصاص داده چونکه اطلاعات خصوصی و امنیتی بالاترین اهمیت را دارند. ما اقدام غیرقانونی در جمع آوری اطلاعات را کشف کردیم و به همکاری با مقامات اجرایی برای دفاع و پشتیبانی از منافع کاربران و شرکایمان ادامه می دهیم.

دولت چین کنترل روی حجم عظیم اطلاعاتی که توسط شرکتهای فناوری این کشور تولید می شود را تشدید کرده تا همزمان با تحکیم موقعیت خود بعنوان یک پیشرو در اطلاعات بزرگ، نفوذ رو به رشد بزرگترین شرکتهای خصوصی چینی را محدود کند. قانون سیستم امنیت اطلاعات جدید چین که از اول سپتامبر به اجرا درآمد، به دولت چین این قدرت را می دهد تا شرکتهای فناوری را به علت سوءمدیریت "داده دولتی اساسی" تعطیل یا جریمه کند. قوه مقننه همینطور درحال طرح قانون پشتیبانی از اطلاعات شخصی است که انتظار می رود سال جاری تصویب شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این اقدام موازی با بحثهایی است که در آمریکا در جریان است. قانونگذاران آمریکایی خواهان تجزیه غولهای فناوری نظیر فیسبوک و آلفابت شده اند و در اروپا، رگولاتورها به اقدامات ضد انحصارطلبی و دادن قدرت کنترل بیشتر روی اطلاعات شخصی به کاربران متمرکز شده اند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه دستور بازنگری امنیتی اپلیکیشنهای نرم افزار خارجی را صادر و ممنوعیت اپلیکیشنهای چینی تیک تاک و وی چت که در ارتباط با دوران ترامپ بود و با مخالفت در دادگاههای آمریکایی روبرو شده بود را لغو نمود.
1400/03/27
11:05:41
5.0 / 5
1059
تگهای مطلب: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵