افتتاح اولین فروشگاه گوگل با امكانات جذاب


لینک بگیر دات کام: اولین فروشگاه گوگل در امتداد تلاش این غول اینترنتی برای تبلیغ محصولات سخت افزاری خود، روز پنج شنبه در نیویورک سیتی راه اندازی شد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این فروشگاه در محله چلسی منهتن قرار دارد و تنها چند بلوک با فروشگاه خیابان چهاردهم اپل فاصله دارد.

جیسون روزنتال، نایب رییس کانالهای مستقیم و عضویت گوگل در این زمینه اظهار داشت: گوگل در سال ۲۰۱۶ تجربه راه اندازی فروشگاههای موقتی را شروع کرد و همان سال تلفن هوشمند پیکسل و اسپیکر خانگی "نِست" را ارائه کرد. این شرکت در سال های بعد دستگاههای سخت افزاری فراوانی معرفی نمود و متعاقب آن فروشگاههای موقتی را عرضه نمود تا درباره انتظارات مصرف کنندگان درباره فروشگاههای کالا بیشتر بداند.

ایوی راس، نایب رییس طراحی، تجربه کاربر و تحقیقات برای طراحی و خدمات گوگل در طول گردش مجازی این فروشگاه توضیح داد: مثل راه رفتن در رویاست. امیدوارم مشتریان هم همین احساس را داشته باشند. می خواهیم مشتریان شاد باشند و الهام بگیرند همانطور که من چنین تجربه ای را داشتم.

راس بر برنامه ریزی برای این فروشگاه نظارت داشت و در این زمینه اظهار داشت: مشاهده اینکه همه چیز کنار هم قرار گرفته است، جالب است به ویژه در دوران کووید که امکان حضور در چنین فضایی وجود نداشت.

این فروشگاه مثل یک فضای اجتماعی با محل نشستن، میزها و سایر مبلمانی که سطحی از صمیمیت عمومی را نشان می دهد، طراحی شده است. گوگل اعلام نموده شمار افرادی که می توانند همزمان در فروشگاه حضور داشته باشند را محدود خواهدنمود و کارمندان و مشتریان در داخل فروشگاه باید از ماسک استفاده کنند.

به گفته راس، مبلمان شامل کاناپه و میزهای بیضی شکل از چوب و چوب پنبه زرد تولید شده اند تا محصولات به چشم بیایند. این شرکت می خواهد مشتریان ببینند محصولات گوگل در محیط واقعی چطور به نظر می آیند به همین خاطر اسپیکرها نزدیک دسته ای کتاب قرار گرفته اند و طراحیهای دیگر حس بودن در خانه کسی را می دهند. بازدیدکنندگان می توانند تلفنها، تبلتها و دستگاههای دیگر را هم امتحان کنند. همین طور برای تعمیر دستگاههایشان به این فروشگاه مراجعه کنند.

یک اتاق کودک برای نگهداری کودکان در هنگام خرید وجود دارد. یک فضا هم وجود دارد که افراد می توانند قابلیت دید شب تلفن پیکسل را در آنجا آزمایش کرده و در تاریکی عکس بگیرند و به خودشان ایمیل کنند. همین طور اتاقی وجود دارد که در آنجا سه نفر می توانند بوسیله سرویس بازی اِستادیای گوگل بازی کنند. فضایی پوشیده از صفحات نمایش وجود دارد که کاربران می توانند به تجربه خدمات گوگل بپردازند که ممکنست هنوز بصورت عمومی ارائه نشده باشند.

روزنتال اظهار داشت: ایجاد یک کانال فروش مستقیم که دربرگیرنده برند گوگل باشد و به مشتریان اجازه دهد مستقیما با این شرکت در ارتباط باشند و نظرشان را مطرح کنند، برای گوگل اهمیت داشت. با این وجود درباره گشایش فروشگاههای بیشتر توضیح نداد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نایب رییس طراحی گوگل با اشاره به اینکه کف فروشگاه از باطریهای بازیافتی تولید شده و لامپها کم مصرف هستند و مصرف آب و موارد دیگر با صرفه جویی صورت می گیرد، اظهار داشت: فروشگاه گوگل گواهی شورای ساختمان سبز آمریکا را دریافت کرده است.

شرکتهای فناوری در گشایش فروشگاه تجربه های متفاوتی داشته اند. در صورتیکه فروشگاههای اپل موفقیت بزرگی را تجربه کرده و موجب ارتقای این برند و فراهم کردن فضایی برای نمایش محصولات جدید شدند اما مایکروسافت سال قبل اعلام نمود همه فروشگاههای خودرا تعطیل می کند. این اقدام بیش از گذشت یک دهه از زمانی صورت گرفت که این غول نرم افزاری اولین فروشگاههای خودرا برای تقویت حضورش در زمینه سخت افزار راه اندازی کرده بود.

منبع:

1400/03/27
23:18:08
5.0 / 5
1115
تگهای مطلب: اپل , ایمیل , اینترنت , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
از دست ندهید!