نادلا رئیس هیات مدیره مایكروسافت شد


به گزارش لینک بگیر دات کام شرکت مایکروسافت، ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت را بعنوان رئیس هیات مدیره انتخاب کرد تا نفوذ وی در بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان با گذشت بیشتر از هفت سال از حضورش در بالاترین مقام این شرکت تحکیم شود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، نادلای ۵۳ ساله جانشین جان تامپسون می شود که به مقام خود بعنوان مدیر مستقل برمی گردد که قبل از منصوب شدن بعنوان رئیس هیات مدیره در سال ۲۰۱۴، در اختیار داشت.

این تغییر رای اعتمادی به نادلا به حساب می آید که در فوریه سال ۲۰۱۴ بعنوان مدیرعامل مایکروسافت انتخاب شد. مایکروسافت اعلام نمود تامپسون ۷۲ ساله کارش بعنوان رئیس هیات مدیره را در چند سال قبل تعدیل کرده بود. این دو مدیر درباره سمتهای جدید از پاییز گذشته مشغول گفت و گو بودند.

هنگامی که نادلا سمت مدیرعاملی مایکروسافت را برعهده گرفت، بیل گیتس از مقام خود بعنوان رئیس هیات مدیره شرکتی که در تاسیسش مشارکت داشت، کناره گیری کرد و تامپسون جانشین وی شد. هدف از این اقدام استفاده نادلا از تجربیات تامپسون بود که به مدت چندین دهه یک مدیر فناوری بود.

مایکروسافت تحت مدیریت نادلا تولد باردیگر ای یافت و از شکستهایی که در حوزه تلفن همراه و جست و جوی اینترنت داشت و همینطور ضعیف شدن اهمیت سیستم عامل ویندوز بهبود پیدا کرد. نادلا فعالیت مایکروسافت را در حوزه رایانش ابری، اپلیکیشنهای موبایل و هوش مصنوعی متمرکز کرد و جان باردیگر ای به آفیس و سیستمهای عامل دیگر بخشید.

با بازگشت مایکروسافت به رده بزرگترین شرکتهای فناوری، ارزش سهام مایکروسافت بیشتر از هفت برابر افزایش پیدا کرده و ارزش بازار این شرکت به مرز دو تریلیون دلار نزدیک شده است.

نادلا که سومین مدیرعامل مایکروسافت است، همینطور سومین رئیس هیات مدیره تاریخ این شرکت بعد از بیل گیتس و تامپسون خواهد بود. استیو بالمر که قبل از نادلا مدیرعامل مایکروسافت بود، هیچگاه عهده دار ریاست هیات مدیره نشد چونکه این موقعیت در اختیار بیل گیتس بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت اعلام نمود تامپسون بعنوان مدیر مستقل فعالیت خواهد نمود و بر پاداش نادلا، برنامه جایگزینی، راهبری و فعالیت های هیات مدیره نظارت می کند.

منبع:

1400/03/29
10:45:56
5.0 / 5
1030
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , اینترنت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳