مدیرعامل شركت مخابرات ایران اعلام كرد؛

اقدامات مخابرات با هدف تامین پایداری و ارتباط حداكثری انتخابات


به گزارش لینک بگیر دات کام مدیرعامل مخابرات اظهار داشت: تمام تجهیزات فنی و ارتباطی را به کار گرفتیم تا با بهره گیری از زیرساخت مخابرات انتخاباتی امن برگزار نماییم.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس مجید سلطانی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در شرکت مخابرات ایران در ارتباط با آماده سازی زیرساخت ارتباطات و تامین امنیت و ارتباط حداکثری انتخابات ۲۸ خرداد در زمینه های شبکه و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برگزاری جلسات مختلف با حضور نمایندگان شورای نگهبان، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و شرکت زیرساخت، تشکیل کمیته های استانی، ستادی و انتخابات در جهت استقرار گام های اولیه بمنظور هم افزایی با ستاد انتخابات کشور، همچون اقدامات اولیه و زیرساختی در راه بود. وی ادامه داد: تامین زیرساخت های ثابت و زیرساخت های ارتباطی وزارت کشور با استانداری ها، نمایندگی های شورای نگهبان و زیرساخت های اپراتورها جهت شعب ستاندن رای از وظایف مهم شرکت مخابرات ایران بود که به بهترین نحو انجام شد. مهندس سلطانی با تاکید بر پایداری سرویس ها بعنوان وظیفه اصلی مخابرات بعنوان یک شرکت خدماتی تامین کننده زیرساخت های سایر اپراتورها، اظهار داشت: بررسی امکان تامین ارتباطات جایگزین مورد نیاز در شعب فاقد پوشش، افزایش پهنای باند استانداری ها و فرمانداری ها در هر منطقه بر حسب درخواست استانداری مربوطه از دیگر کارهای اجرا شده در زمینه انتخابات بوده است. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: استقرار تیم های پشتیبانی به طور شبانه روزی در مناطق ۳۱ گانه شرکت مخابرات ایران جهت ثبت نام کاندیداها و تشکیل کمیته های فنی پشتیبانی انتخابات در سطح مناطق مخابراتی همچون اقدامات مهمی بوده است که با انجام آن، ارتقا و افزایش ظرفیت پهنای باند سرویس MPLS به میزان ۴۳۰M محقق شد. وی ادامه داد: کمک به تجهیزات تحویلی به مناطق جهت آمادگی برای انتخابات در امتداد تقویت و ارتقای شبکه مناطق و حفظ پایداری سیستم های انتخاباتی، شناسایی امکانات و مسیرهای جایگزین جهت قطعی های احتمالی و انجام تمهیدات لازم برای حفظ و حراست از مسیرهای فیبرنوری اصلی و نقاط حادثه خیز با همکاری مخابرات مناطق، از دیگر اقدامات مهم در راه برگزاری انتخابات با حداکثر ارتباط لازم و تلاش در جهت پایداری تمام وقت در زمان برگزاری انتخابات بوده است.
سلطانی اظهار داشت: تقویت و توسعه و ارتقای شبکه برای استفاده از بسترهای ارتباطی و الکترونیکی در روزهای انتخابات و ارائه گزارش لحظه به لحظه تمام اقدامات انجام شده جهت پایداری شبکه مخابراتی به ستاد شرکت مخابرات ایران بعد از اختتام پروسه انتخابات همچون مهم ترین اقدامات انجام شده در جهت مستندسازی و بررسی و رصد کیفی و کمی پایداری ارتباطات بوده است. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح دیگر اقدامات درباب تغذیه نیرو و برق اضطراری و هماهنگی با مدیریت ارتباطات سیار در مناطق بمنظور بررسی پوشش دهی انتخاباتی و در خواست امکان جابجایی نقاط فاقد پوشش به نقاط نزدیک با پوشش مناسب را همچون اقدامات مهم و اساسی در حوزه تامین سریع ارتباطات مخابراتی در روزهای انتخابات عنوان نمود. سلطانی همین طور اضافه کرد: در روز انتخابات از نخستین ساعات تا آخرین لحظات رای گیری، کلیه مناطق مخابراتی بصورت آنلاین شاهد وضعیت ارتباطی و پایش موثر ارتباطات در زمینه های ثابت وسیار و دیتا و رفع موانع احتمالی بودند.


منبع:

1400/03/30
17:25:43
5.0 / 5
3043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
از دست ندهید!