سرقت رمز عبور ویندوز با ضعف امنیتی مایكروسافت


لینك بگیر دات كام: یك پژوهشگر امنیتی اخیرا از وجود صدمه پذیری های جدید در سرویس پست الكترونیكی اوت لوك مایكروسافت كه می تواند رمز عبور ویندوز كاربران را به سرقت ببرد، اطلاع داده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكر نیوز، مدتهاست كه بحث بر سر ضعف های امنیتی موسم به اسپكتر و ملت داون كه در پردازنده و تراشه های اینتل وجود داشته و كشف شدند، بالا گرفته است و بدین ترتیب، پژوهشگران بسیاری این روزها درصدد یافتن این صدمه پذیری های احتمالی در سیستم های عامل، نرم افزارها و سخت افزارهای غول های تكنولوژی مختلف در جهان هستند تا در صورت نیاز، به اصلاح آن اقدام نمایند.
آسیب پذیری های اسپكتر و ملت داون به هكرها اجازه می داد علاوه بر سرقت كلمات و رمز عبور كاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده كامپیوتر و گوشیهای همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده كنند و این سطح از دسترسی باعث می شد به تراشه های دیگری همچون ای ام دی و ای آر ام هم دسترسی یابند.
جزئیات و اطلاعاتی كه این پژوهشگر و محقق فعال در حوزه امنیت سایبری مطرح كرده است، نشان دهنده وجود یك حفره امنیتی و صدمه پذیری در سرویس پست الكترونیك اوت لوك ( Outlook) مایكروسافت است كه به هكرها و مجرمان سایبری امكان می دهد تا رمز عبور كاربران را كه هنگام ورود به سیستم عامل ویندوز استفاده می كردند، به سرقت برده و از اطلاعات ذخیره شده آن ها برروی كامپیوتر سوءاستفاده كنند.

روش و نحوه عملكرد این ضعف امنیتی بدین صورت است كه هكرها با ارسال یك ایمیل به سرویس Microsoft Outlook و باز كردن و خواندن آن توسط كاربران، به كامپیوتر و اطلاعات ایشان نفوذ پیدا كرده و داده های محرمانه و شخصی آن ها را به سرقت می برند.

این صدمه پذیری امنیتی به هكرها اجازه می دهد تا از طریق دور به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود و همچنی پسورد و رمز عبور ویندوز دسترسی پیدا كنند تا دفعات بعدی، بدون كسب اجازه كاربر، وارد كامپیوتر وی شوند.
1397/01/26
14:55:48
5.0 / 5
2744
تگهای مطلب: سایبر , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳