مصونیت حقوقی توییتر در هند سلب شد


شرکت توییتر به سبب عدم رعایت مقررات جدید فناوری اطلاعات، دیگر درباب محتوای تولید کاربران در هند مصونیت حقوقی ندارد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بیانیه منتشره از طرف دولت هند اولین اظهارات رسمی دولت نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور درباره سلب مصونیت حقوقی شرکت آمریکایی توییتر بعد از انتقاد مکرر از عدم پایبندی به مقررات هند است.

این اختلاف و مشاجره علنی نگرانیهایی را در بین شرکتهای آمریکایی درباب دشواری فعالیت در هند که فضای رگولاتوری سخت گیرانه تری پیدا کرده را برانگیخته است.

وزارت فناوری اطلاعات هند به دادگاه عالی دهلی نو اعلام نمود که عدم رعایت قانون از طرف توییتر به نقض تمهیدات قانون فناوری اطلاعات منتهی شده و سبب شده است این شرکت آمریکایی مصونیت خودرا از دست دهد.

این اظهارات در پرونده شکایت یک کاربر توییتر آمده که درباره توییتهای افترا آمیز در این پلت فرم شکایت و اعلام نموده بود این شرکت به مقررات جدیدی که انتصاب برخی مدیران جدید را الزامی کرده، عمل نکرده است.

توییتر در این زمینه اظهارنظر نکرد. این شرکت قبل از این اعلام نموده بود در کوشش برای رعایت مقررات هند است.

مقررات جدید فناوری اطلاعات هند که از اواخر مه اجرائی شده است، ساماندهی محتوا در پلتفرمهای شبکه اجتماعی و مسئول شناختن شرکتهای شبکه اجتماعی در قبال درخواستهای حقوقی برای حذف فوری پستها و فراهم کردن اطلاعات درباره ارسال کنندگان پیامها را هدف گرفته است.

راوی شانکار پراساد، وزیر فناوری اطلاعات هند از توییتر به سبب به چالش کشیدن عامدانه قانون انتقاد و اعلام نموده بود همه شرکتهای رسانه اجتماعی باید به مقررات جدید عمل کنند.

در هفته های اخیر خصومت بین دولت هند و توییتر شدت گرفته و پلیس هند دستکم پنج پرونده مقابل این شرکت یا مقاماتش تنظیم کرده که برخی از آنها مربوط به هرزنگاری کودکان و یک نقشه جنجالی از هند در صفحه این شرکت بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، پلیس در دو ایالت هند از مانیش ماهش واری، رئیس توییتر هند در شکایات نام برده است. بعد از اینکه دادگاهی از رئیس توییتر هند در مقابل دستگیری به بهتان مورد استفاده قرار گرفتن توییتر برای نفرت پراکنی حمایت کرد، ایالت اوتارپرادش هم در دادگاه عالی ممنوعیت اقدام پلیس مقابل ماهش واری را به چالش کشیده است.

منبع:

1400/04/16
12:28:52
5.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳