امنیت جی میل خود را بالا ببرید


به گزارش لینك بگیر دات كام این روزها كه بحث امنیت سایبری حساب های كاربری در اپلیكشن و سرویس های مختلف اینترنتی و آنلاین داغ شده، آگاهی از طریق های افزایش امنیت سایبری و توجه به این امر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت support.google، این گزارش به بررسی و مرور مختصری بر نكاتی كه به افزایش امنیت حساب كاربری پست الكترونیك گوگل (جی میل) و محافظت از حریم شخصی كه متخصصان گوگل پیشنهاد كرده اند، می پردازد.

بر اساس گفته های متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری گوگل، رعایت نكات و مراحل زیر می تواند تا حد بسیار زیادی از نفوذ هكرها، مجرمان سایبری و افراد ناشناس به حساب كاربری و اطلاعات شخصی كاربران جلوگیری كند.

۱. از نرم افزارهای آنتی ویروس قدرتمند و به روز استفاده كنید

بسیاری از صدمه های اینترنتی و ضعف های امنیتی در نتیجه نفوذ ویروس، كرم های كامپیوتری، بدافزارها و باج افزارهای خطرناك هستند كه به قول متخصصان علوم كامپیوتر و فناوری اطلاعات، با یك نرم افزار قدرتمند، پیشرفته و به روز كاملا قابل پیشگیری می باشند. كاربران بدین ترتیب باید گاهی سیستم خویش را با این نرم افزارهای كاربردی و آنتی ویروس، اسكن كرده و درصورت لزوم، اقدامات امنیتی لازم را انجام دهند.

۲. از بخش بررسی امنیت (Security Checkup) حساب كاربری خود كمك بگیرید

كاربران حساب كاربری پست الكترونیك (جی میل) به صفحه « حساب من» یا My Account رفته و در بخش بررسی امنیت (Security Checkup)، با كلیك برروی گزینه شروع (Get Started )، به منظور بررسی كیفیت و ضریب امنیتی حساب كاربری خود، دستورالعمل های نوشته شده در این قسمت را مشاهده كرده و مطابق آن به پیش روید.

۳. قسمت account recovery حساب خویش را بررسی و به روز كنید

از به روز بودن گزینه های بخش account recovery در حساب كاربری ایمیل خود اطمینان حاصل كنید.

۴. از سیستم پیشرفته ورود دو مرحله ای بهره بگیرید

بسیاری از اپلیكیشن ها و سرویس های اینترنتی همچون پست الكترونیك گوگل (جی میل) از سیستم پیشرفته ورود دو مرحله ای (۲-step verification) برای افزایش امنیت و جلوگیری از نفوذ افراد غریبه و ناشناس به اطلاعات شخصی كاربران بهره می برند. شما در قسمت تنظیمات جی میل قادر خواهید بود این امكان را فعال سازی كنید.

سیستم احراز هویت دو مرحله ای گوگل، شماره تلفن همراه شما را ثبت می كند و كد عامل دوم را در قالب یك پیامك یا تماس تلفنی به شما اعلام می كند.

۵. مرتبا مرورگرهای اینترنتی خویش را به روزرسانی كنید

آپدیت و به روزرسانی كردن مرورگرهای اینترنتی همچون گوگل كروم یكی دیگر از راهكارهایی است كه می تواند از احتمال نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به حساب های كاربری بكاهد، آن است كه مرورگرهای خویش را هر از گاهی به روز كنید.

۶. یك پسورد قوی و امن بسازید

استفاده و ساخت یك پسورد قدرتمند و امن به صورت قطع می تواند احتمال حدس زدن هكرها برای ورود و نفوذ به اطلاعات شخصی كاربران را حدودا به صفر برساند.

متخصصان علوم كامپیوتر بر این باورند كه استفاده از كلمات، اعداد و عبارات قابل حدس نظیر شماره تلفن، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و نام همسر می تواند امنیت حساب كاربری شما را به شدت تضعیف كند.۷. پسورد حساب های كاربری اینترنتی خویش را مرتبا تغییر دهید

متخصصان فناوری اطلاعات همواره خطاب به كاربران اینترنتی می گویند كه هر از گاهی باید پسورد های حساب های كاربری خویش را تغییر بدهید تا در صورتی كه فرد ناشناسی از رمز ورود شما آگاه شد، نتواند مدتها از اطلاعات شخصی و خصوصی شما سوءاستفاده كند.

۸. در صورت استفاده از كامپیوتر عمومی، حتما از حساب خود خارج شوید

كاربران باید در صورتی كه از اماكن عمومی و كامپیوتر های همگانی استفاده می نمایند، پس از اتمام كار، از حساب كاربری ایمیل خود خارج شوند. این كار مستلزم آن است كه برروی گزینه خروج ( sign out) كلیك كنند تا دیگر افراد غریبه نتوانند به حساب كاربری آن ها دسترسی پیدا كنند.

 

1397/02/10
17:56:35
5.0 / 5
3214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!