كلاهبرداری بی سابقه سایبری از طرح نجات بایدن


به گزارش لینک بگیر دات کام جنایتکاران آنلاین با سوءاستفاده از طرح بایدن برای پرداخت کمک هزینه به خانواده های آمریکایی دهها سایت قلابی ثبت نام برای دریافت پول بوجود آورده اند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از زد دی نت، دولت بایدن یک طرح نجات ۱.۹ تریلیون دلاری را به تصویب رسانده که هدف از اجرای آن احیای اقتصاد آمریکاست. بررسی های مؤسسه امنیتی دومین تولز نشان داده است با اینکه پرداخت های مرحله اول این طرح به خانوارهای دارای کودک توسط سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا به صورت خودکار و بدون احتیاج به ثبت نام در هیچ سایتی صورت می گیرد، اما جانیان آنلاین با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم وبسایت هایی را راه اندازی کرده و افراد را به ثبت اطلاعات خصوصی خود در آنها ترغیب می کنند.
در این سایت ها ادعا شده درج اطلاعات شخصی برای دریافت کمک هزینه های دولتی ضروریست و سعی شده ظاهر آنها شباهت زیادی به سایت های دولت فدرال ایالات متحده داشته باشد.
دامین تولز اعلام نموده که بررسی بعضی از این سایت ها نشان دهنده پیوند آنها با یک شرکت توسعه خدمات وب در نیجریه به نام گلدن ویوز اینوویشنز است. در این سایت های قلابی به دقت طراحی شده، جزئیات پرداخت های دولت بایدن با دقت توضیح داده شده و از کاربران برای ثبت درخواست دعوت شده است. کاربران باید اطلاعاتی مانند نام، آدرس، شماره های تأمین اجتماعی، عکس گواهینامه رانندگی و حتی نام کامل مادر خویش را در این سایت های کلاهبردار ثبت کنند.

1400/04/30
11:06:40
5.0 / 5
1099
تگهای مطلب: آنلاین , امنیت , خدمات , دامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
از دست ندهید!