در گفت و گو با لینك بگیر دات كام مطرح شد

امرار معاش بیشتر خانواده با كسب و كارهای اینترنتی


به گزارش لینک بگیر دات کام رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران می گوید به جای ایجاد محدودیت باید مسیر راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی را هموار نماییم چون افراد زیادی از این طریق امرار معاش و ارتزاق می کنند. او ابراز امیدواری کرده مجلس و دولت جدید با درک مشکلات معیشتی و شغلی مردم در این شرایط حساس رویکرد حمایتی در برابر کسب و کارهای اینترنتی داشته باشند.


محمدرضا تاجیک در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر تسهیل فرآیند راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی اظهار نمود: با انتشار کرونا به علت مشکلاتی که برای بیشتر کسب و کارها در کشور به وجود آمد، مشاغل و واحدهای صنفی به ناچار به فروش اینترنتی روی آوردند و هم اکنون هم بیشتر خانواده ها از راه فضای مجازی و اینترنت با فروش و عرضه البسه و پوشاک، مواد خوراکی و غذایی امرار معاش و ارتزاق می کنند بنابراین باید رویکردها به سمت پشتیبانی از این مشاغل باشد و به جای ایجاد محدودیت، مسیر را برای توسعه و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی هموار نماییم.

وی ابراز امیدواری کرد: رویکرد مجلس و دولت جدید در برابر کسب و کارهای اینترنتی بگونه ای باشد که معیشت آحاد جامعه را در نظر بگیرند و از مشاغل و کسب و کارهایی که در بستر اینترنت شکل می گیرند، حمایت کنند.

تاجیک اضافه کرد: به علت کرونا خیلی از مشاغل به شدت صدمه دیدند و در کنار آن، همواره گروه های صدمه پذیری بوده و هستند که احتیاج به کمک و حمایت دارند بنابراین توقع ما از مجلس و دولت جدید این است که مشکلات معیشتی و شغلی مردم را در این شرایط حساس درک و از آنها حمایت کنند.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در ادامه به مزایای راه اندازی مشاغل اینترنتی اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث ایجاد کارگاههای تولیدی شاید با موانع خیلی از جمله گرفتن مجوزهای مختلف روبه رو باشیم ولی در کسب و کارهای اینترنتی این مشکلات دیده نمی گردد البته انتظار می رود که نظارت بر فعالیت مشاغل اینترنتی صورت گیرد تا کیفیت کالاها مدنظر قرار گیرد و جلوی سو استفاده ها گرفته شود و کسب و کارها به صورت زیرزمینی و غیررسمی ایجاد نشوند.

به گفته وی، در بحث مشاغل اینترنتی مبحث تأمین اجتماعی و آینده خیلی از افرادی که می خواهند بازنشسته شوند، مطرح است که دستگاههای متولی می توانند در این حوزه وارد عمل شوند و با شناسایی و ساماندهی این کسب و کارها زمینه بیمه شاغلین این حوزه را فراهم نمایند.

این مقام مسئول کارگری خاطرنشان کرد: خوشبختانه بحث ساماندهی تاکسی های اینترنتی از مدت ها قبل صورت گرفته و در بخش استارت آپها هم این کار در حال انجام می باشد و به طور عمده استارتاپ های رسمی که به صورت شرکتی به ثبت رسیده اند شناسایی و ساماندهی می شوند.


تاجیک در انتها ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی را در کاهش هزینه و قیمت تمام شده آنها موثر خواند و اظهار داشت: راه اندازی مشاغل اینترنتی به نفع آحاد جامعه است تا کالا و خدمات مورد نیاز خویش را با کمترین بها دریافت نمایند به شرطی که کنترل و نظارت بر روند فعالیت این نوع کسب و کار برای پیشگیری از متضرر شدن مصرف کنندگان وجود داشته باشد و دولت با اتخاذ راهکار مناسب کسب و کارهای اینترنتی را ساماندهی و تقویت کند.
1400/05/03
22:51:36
5.0 / 5
1138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
از دست ندهید!