جنگ سایبری و پوپولیسم دو قوی سیاه جهان


لینك بگیر دات كام: «جنگ سایبری» و «پوپولیسم» در صدر فهرست خطراتی قرار گرفتند كه ثبات جهان و بازارهای مالی را تهدید می كنند.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، سرمایه گذاران و سیاست گذاران جهان با حضور در بیست و یكمین كنفرانس جهانی موسسه میلكن، درباره جدیدترین نظریه های موسوم به قوی سیاه / Black Swan Theory به بحث و تبادل نظر در بِوِرلی هیلز كالیفرنیا پرداختند.
نظریه قوی سیاه به رخدادهای بسیار نادر و مهمی اشاره دارد كه به طورمعمول كسی انتظار وقوع آن را در جهان ندارد.
«توماس باراك»، مؤسس و مدیر Colony Northstar در این كنفرانس اظهار داشت: جنگ سایبری بزرگ ترین رخدادی خواهد بود كه به وقع خواهد پیوست چراكه اگر سیستم دچار هك یا گسست شود، معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد.
«اِد رویس» رئیس كمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریكا با ابراز نظری مشابه اظهار داشت: تجهیز روسیه به تسلیحات اطلاعاتی بزرگ ترین دغدغه خاطر من است كه می تواند برای ما نگران كننده باشد.
وی اضافه كرد: تأثیر دموكراسی در اروپای شرقی قابل توجه است و ما باید تلاش بیشتری برای مقابله با نفوذ جهانی روسیه انجام دهیم. وی تاكید كرد: باید از رسانه های اجتماعی در این راه بهره برده و به روسیه بفهمانیم كه چنین كارهایی چه هزینه های سنگینی دارد.
منظور وی تأثیری است كه روسیه با استفاده از رسانه های اجتماعی روی انتخابات 2016 گذاشت و منجر به پیروزی ترامپ شد.
درحالی كه بعضی از سخنرانان نسبت به تهدیدات سایبری غلو می كردند، برخی دیگر این مورد را كم اهمیت تلقی كردند.
«ماری كالاهان» مدیر جی پی مورگان اظهار داشت: جنگ های سایبری ناشناخته غیرمنتظره هستند.
سایرین درباره شیوع «پوپولیسم» میان رهبران غرب ابراز نگرانی كرده و اعلام نمودند این فاكتور می تواند اقتصاد جهان و ثبات بازارهای جهانی را تهدید كند.
«پیتر مندلسون» معاون سابق تجارت اروپا اظهار داشت: نظریه «قوی سیاه» من سیاست در غرب است و به خصوص تولید پوپولیسم توسط رهبران سیاسی به صورت مستقیم روی اقتصاد تأثیر گذاشته و به كسب وكارها صدمه زده و تصمیم گیری برای سرمایه گذاران را دچار مشكل می كند.
البته افرادی هم مانند «Michael Corbat» از سیتی گروپ هم به اوضاع خوش بین بوده و وضعیت فعلی را خوب دانستند.
{عكس خبر: توماس باراك}

5656


1397/02/13
19:58:10
5.0 / 5
3102
تگهای مطلب: سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵