با اشاره به طرح صیانت؛

زاکانی: فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد


به گزارش لینک بگیر دات کام رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ را امری حیاتی دانست و اظهار داشت که فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی نماینده قم ضمن اشاره به موافقت مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی به صورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «مدیریت ⁧‫فضای مجازی‬⁩ درهمه جهان خصوصا ایران حیاتی می باشد وتعارضی بابهره مندی ازمواهب آن ندارد.
فیلترینگ‬⁩ بی راهه ایست که حکایت از بی اطلاعی از فضای سایبر دارد.
مصوبه ⁧‫مجلس‬⁩ طبق اصل۸۵، آغاز بررسی های عمیقتر کارشناسی و گفتگو با فعالان این عرصه در تضمین حقوق کاربران است.
‏اقناع افکار عمومی ضروری است.»
روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی به صورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی و در کمیسیون مشترک بررسی شود.
طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی تواند اختیار قانون گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع برخی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید به صورت آزمایشی اجرا می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود.»1400/05/09
09:29:48
5.0 / 5
1594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵