اسکن تصاویر آیفون برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان


لینک بگیر دات کام: شرکت اپل روز پنج شنبه اعلام نمود برای مقابله با هرزه نگاری کودکان، از سیستمی استفاده خواهدنمود که تصاویر گوشی های آیفون در آمریکا را قبل از بارگذاری شدن آنها در سرویس ذخیره سازی آی کلود، با تصاویر کودک آزاران تطبیق می دهد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، اپل اعلام نمود اگر معلوم شود تصاویر سوءاستفاده از کودکان بارگذاری می شود، این شرکت ابتدا به بازنگری انسانی اقدام می کند و سپس به مقامات اجرای قانون گزارش می کند. این سیستم برای کاهش موارد خطا در شناسایی به یک در یک تریلیون مورد طراحی شده است.

با این سیستم اپل از یک سو به درخواست مقامات اجرائی برای کمک به مقابله با سوءاستفاده از کودکان پاسخ می دهد و از طرف دیگر به الزام در حوزه حریم خصوصی و امنیت عمل می کند که آنرا هسته اصلی برند خود قرار داده است. شرکتهای دیگر مانند فیسبوک هم از فناوری مشابه برای شناسایی و گزارش دهی موارد سوءاستفاده بهره می برند.

مقامات اجرائی پایگاه داده ای از تصاویر مجرمان سابقه دار دارند و این تصاویر به کدهای دیجیتالی تبدیل می شوند که تصاویر سوءاستفاده گر را شناسایی می کنند اما نمی توانند برای بازسازی آنها مورد استفاده قرار بگیرند.

اپل با بهره گیری از فناوری به نام NeuralHash پایگاه داده خودرا پیاده سازی کرده که برای شناسایی تصاویر ویرایش شده اما مشابه تصاویر اصلی طراحی شده است. هنگامی که کاربری تصویری را به سرویس ذخیره سازی آی کلود اپل بارگذاری می کند، آیفون یک کد دیجیتالی تصویر را برای بارگذاری شدن به وجود آورده و آنرا با پایگاه داده مقایسه می کند. تصاویری که فقط در آیفون ذخیره شده اند، چک نمی شوند.

روزنامه فایننشیال تایمز اولین منبعی بود که جنبه هایی از این برنامه را گزارش کرد. یکی از با اهمیت ترین خواص سیستم اپل این است که تصاویر ذخیره شده در آیفون را قبل از بارگذاری شدن و نه بعد از بارگذاری شدن در سرورهای این شرکت چک می کند.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از کارشناسان حریم خصوصی و امنیتی در توییتر از اینکه این سیستم ممکنست توسعه پیدا کرده و بطور کلی محتوای ممنوعه یا سیاسی در گوشی ها را اسکن کند، ابراز نگرانی کردند.

منبع:

1400/05/16
10:44:54
5.0 / 5
1128
تگهای مطلب: آیفون , اپل , امنیت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲