با اشاره به بررسی طرح ساماندهی فضای مجازی

توانگر: مجلسی که شعار کرامت داد چرا به دنبال ایجاد دغدغه برای مردم است؟


به گزارش لینک بگیر دات کام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلسی که شعار شفافیت و بهبود وضعیت معیشتی و کرامت به مردم داد چرا می خواهد بررسی طرح ساماندهی فضای مجازی را به تاریکی ببرد؟

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مجتبی توانگر در جریان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده متقاضیان درخواست لغو بررسی طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی بر طبق اصل ۸۵ قانون اساسی اشاره کرد: بنده با تک تک طراحان این طرح صحبت کردم و همه این عزیزان از دلسوزان نظام هستند اما با همفکری که داشتیم مصلحت نیست که این طرح بر طبق اصل ۸۵ قانون اساسی بررسی شود.
وی افزود: آنچه که در اصل ۸۵ پیش بینی شده مربوط به موارد لازم است که اغلب دارای اهمیت بالایی می باشد، اما طرح پشتیبانی از حقوق کاربران در فضای مجازی از این اهمیت برخوردار نیست. از سویی دیگر این طرح هنوز ناپخته است زندگی، آموزش و کسب وکار بخش قابل توجهی از جامعه تحت تاثیر این طرح قرار می گیرد. ما نباید یک قرارداد با یک شرکت خارجی را با ارتباط مردم با اینترنت مقایسه نماییم.
برخی از مواد این طرح چنان خام و مخرب است که تصویب و اجرای آن می تواند بی نظمی جدی در سازوکار حاکم بر فضای مجازی بوجود آورد. این طرح به اعتماد بین مردم و نظام کمکی نمی کند و حتی پاسخگوی منویات رهبری نمی باشدنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این طرح به اعتماد بین مردم و نظام کمکی نمی کند و حتی پاسخگوی منویات رهبری نمی باشد. در این طرح نه فقط به توسعه و بومی سازی پلتفرم های داخلی کمک نشده بلکه برای کاربران و کسب وکارها محدودیت و مانع به وجود می آورد. امروز خیلی از زمینه فناوری اطلاعات گرفتار تحریم های ظالمانه هستند و این طرح تحریم ها را تشدید می کند. مجلسی که شعار بهبود معیشت و کرامت مردم را داده است چرا با تصویب این طرح به دنبال ایجاد نگرانی و دردسرسازی برای مردم است؟
وی افزود: ما نباید با تصویب این طرح در کمیسیون مشترک باری بر دوش مردم اضافه نماییم. تعدادی از مواد این طرح چنان خام و مخرب است که تصویب و اجرای آن می تواند بی نظمی جدی در سازوکار حاکم بر فضای مجازی بوجود آورد. در این طرح حتی اهداف طراحان دلسوز آن نیز محقق نمی گردد. این طرح منجر به فرار نخبگان از کشور می شود و اجرای کوتاه مدت آن نیز آثار زیان باری به دنبال دارد. مجلسی که شعار شفافیت را داد چرا می خواهد بررسی این طرح را در تاریکی پیش ببرد؟ ساماندهی فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردارست اما این طرح ایراداتی دارد که نیاز به بازبینی اساسی است و اصلاح آن نیز نیاز به مشارکت تمام نمایندگان دارد و پس این طرح باید خارج از اصل ۸۵ و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
توانگر در ادامه اشاره کرد: در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی که دو هفته پیش انجام شد طراحان این طرح گفتند که مخالفان آن تحت تاثیر صهیونیست ها هستند، در صورتیکه بنده از عمق جان می گویم که ما حاضریم جان ناقابل خودرا برای مبارزه با رژیم صهیونیستی فدا نماییم. طراحان این طرح گفتند که شورای عالی فضای مجازی با این طرح موافق است اما بنده سوال کردم و آنها این امر را رد کردند حتی سخنگوی شورای نگهبان نیز صراحتا اعلام نمود هیچ هماهنگی قبلی درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با آنها نشده است. باتوجه به دغدغه های به وجود آمده در سطح جامعه خواهش می کنم بررسی این طرح بر طبق اصل ۸۵ را لغو کنید و اجازه دهید در زمانی مناسب در صحن مجلس شورای اسلامی با مشارکت تمامی نمایندگان این طرح به بحث گذاشته شود.

منبع:

1400/05/19
14:00:42
5.0 / 5
1396
تگهای مطلب: آموزش , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
از دست ندهید!