مدیرعامل شركت مخابرات ایران اعلام كرد

اتصال ۴۵ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات


به گزارش لینک بگیر دات کام مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه در یک سال و نیم اخیر 64 درصد کل مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند، اظهار داشت: جمع کل مدارس ابلاغی به شرکت مخابرات ایران 81 هزار و 590 مدرسه بوده که تا مرداد امسال 45 هزار و 367 مدرسه از مزایای اتصال به شبکه ملی اطلاعات بوسیله ارتباطات ثابت یا سیار بهره مند شده اند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، هوشمندسازی مدارس برای نخستین بار در ماده ۶۸ سند ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت و به وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش تکلیف شد. لایه زیرساخت این هوشمندسازی بر عهده وزارت ارتباطات بود که موظف شده بود تا آخر سال ۱۳۹۸، مدارس را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند اما بگفته محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم- به سبب موانعی در تامین تجهیزات با چند ماه تاخیر انجام شد و کار اتصال پرسرعت و رایگان همه مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات شهریور سال قبل به انتها رسید.
موضوع دوم، لایه خدمات مدرسه هوشمند شامل آموزش هوشمند، مکانیزم حضور و غیاب و ارزیابی دانش آموزان است که باید در این فرآیندها مدیریت شود که این مسئولیت به بخش خصوصی و استارت آپ ها سپرده شد. در بخش تجهیزات نیز مدارس باید به تجهیزات همچون کامپیوتر و برد مجهز شود، امکاناتی که ظرفیت استفاده از فناوری را در مدارس فراهم می آورد.
در این راستا به نقل از شرکت مخابرات ایران، مجید سلطانی - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران - با اعلان اینکه نهایی شدن بخش اعظم اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات شروع شده است، اظهار داشت: در یک سال و نیم اخیر ۶۴ درصد کل مدارس را بصورت کامل به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم. جمع کل مدارس ابلاغی به شرکت مخابرات ایران برای کل طرح، ۸۱ هزار و ۵۹۰ مدرسه بوده است که با تلاش مجموعه مخابرات تا مرداد ۱۴۰۰، تعداد ۴۵ هزار و ۳۶۷ مدرسه از مزایای اتصال به شبکه ملی اطلاعات بوسیله ارتباطات ثابت یا سیار بهره مند شده اند.
وی اشاره کرد: در طول این مدت ۳۳ هزار و ۳۰۷ مدرسه از امکان تغییر سرویس موجود به "سرویس مدارس" که یک سرویس ویژه با امکانات مناسب برای مدارس است، بهره برده و تغییر سرویس داده اند و مدارس و دانش آموزان از سال تحصیلی جدید با شرایط بهتری می توانند از این امکانات استفاده کنند. ۱۲ هزار و ۶۰ مدرسه، هیچ سرویسی برای ارتباط با شبکه ملی اطلاعات نداشتند که از سرویس جدید همراه با مودم و در بعضی مدارس به همراه تلفن ثابت برخوردار شده اند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح مزایای ارتباطات قوی تر و اتصال کامل مدارس به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد: تکمیل ارتباط ۳۶ درصد باقی مانده مدارس با سرعت کافی در حال انجام می باشد و در ۱۷ استان پروژه ملی اتصال مدارس تکمیل شده و در ۱۴ استان باقی مانده نیز با سرعت مناسبی درحال تکمیل و نهایی شدن است.
سلطانی اضافه کرد: از مجموع ۸۱ هزار و ۵۹۰ مدرسه ابلاغی که ابلاغ گردیده، ارتباط ۶۴ درصد آنها بصورت کامل تمام شده و ۴۰ هزار و ۴۹۰ مدرسه شهری و تعداد ۴۱ هزار و ۱۰۱ مدرسه روستایی در برنامه است که با تحت پوشش قرار گرفتن تدریجی تمام این مدارس، تحولی مهم در دسترسی دانش آموزان به شبکه ملی اطلاعات در اقصی نقاط کشور ایجاد می شود.
منبع:

1400/05/23
11:09:22
5.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
از دست ندهید!