بررسی برنامه های 4 وزیر پیشنهادی در کمیسیون انرژی


لینک بگیر دات کام: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه ها و سوابق 4 وزیر پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی در جلسه پس از ظهر این کمیسیون آگاهی داد.

مصطفی نخعی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز پس از ظهر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه پس از ظهر کمیسیون میزبان وزرای پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی بودیم. در جلسه با وزرای پیشنهادی کشور و دفاع هر کدام از وزرای پیشنهادی برنامه ها و اهداف خودرا توضیح دادند و سپس اعضای کمیسیون نقطه نظرات خودرا مطرح نمودند.
ایشان سپس اظهار نمود: لزوم تعامل بیشتر با کمیسیون انرژی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حل مشکلات پرسنل نظامی و انتظامی کشور همچون نکاتی بود که در حضور وزرای پیشنهادی کشور و دفاع مورد تاکید قرار گرفت. وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز یکی از وزرای جوان و خوش فکر و متخصص است. در حضور ایشان نیز بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه بجای مواجه منفعلانه در مقابل تکنولوژی های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین المللی، دولت هوشمند، ضرورت تکمیل شبکه ملی ارتباطات که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است، ارتقای جایگاه ایران در رتبه بندی های جهانی در فاکتورهای در رابطه با ارتباطات، توجه به اینترنت روستایی باتوجه به شرایط کرونائی کشور و آموزش های مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تاکید شد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اشاره کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز قول دادند حداقل ۳۰ پله رتبه ایران را در رتبه بندی های جهانی در فاکتورهای در رابطه با فناوری ارتباطات ارتقا دهد. افزایش ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره های سنجش مخابراتی مدار بالا از دیگر برنامه ها ایشان بود. همین طور ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن خوب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی از دیگر مواردی بود که ایشان در برنامه خود به آن پرداختند.
ایشان سپس اشاره کرد: بطور کلی وزیر پیشنهادی ارتباطات برنامه ها و اهداف خوبی را ارائه کرد که مورد استقبال اعضای کمیسیون قرار گرفت. نهایتاً در خدمت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بودیم. حل مشکلات راه های روستایی، راه های اصلی و مواصلاتی، ضرورت توسعه خطوط ریلی، ضرورت افزایش سهم حمل و نقل ریلی همچون مواردی بود که در حضور ایشان از طرف نمایندگان بر آن تاکید گردید.
وی ادامه داد: تامین مالی پروژه ها از روش های ابتکاری و رفع تبعیض در اختصاص اعتبارات و امکانات و توجه به مناطق محروم از دیگر مواردی بود که از طرف نمایندگان بر آن تاکید گردید. همین طور توجه به راه آهن شرق کشور و اتصال چابهار به مشهد بعنوان پروژه مهم ملی مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.
نخعی در آخر اشاره کرد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی توضیحات خوب و برنامه منسجم و دقیقی را باتوجه به تجربیات قبلی که دراین زمینه ها در قرارگاه خاتم الانبیا و وزارت نفت داشتند، به اعضای کمیسیون ارائه نمود. ایشان یکی از وزرای انقلابی و جهادی کابینه است. ساخت ۴ میلیون مسکن در طول ۴ سال جز اهداف و برنامه های رییس جمهور بوده و رسالت سنگینی برای تحقق این هدف بر دوش وزیر راه و شهرسازی می باشد. برنامه های ایشان مورد استقبال اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت.
منبع:

1400/05/26
16:05:42
5.0 / 5
1059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴