زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شد


لینک بگیر دات کام: نمایندگان مجلس شواری اسلامی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عیسی زارع پور رای اعتماد دادند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور با ۲۵۶ رای موافق، ۱۷ مخالف و ۱۰ ممتنع برای یک دوره چهارساله بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم برگزیده شد.
زارع پور متولد سال ۱۳۵۹ شهرستان اسلام آباد غرب و دارای مدرک دکترای مهندسی کامپیوتر و دو مدرک پسادکتری در زمینه شبکه های کامپیوتری و عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران است. وی بعنوان استاد دانشگاه و متخصص در زمینه سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان فناوری اطلاعات و فضای مجازی، سوابق علمی و پژوهشی مختلفی در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات دارد که از آن جمله می توان به انتشار ده ها مقاله علمی و پژوهشی به زبان انگلیسی در نشریات و کنفرانس های بین المللی در زمینه نسل جدید شبکه های کامپیوتری و دریافت چندین جایزه علمی و پژوهشی بین المللی در دوران تحصیل اشاره نمود.
معاون رئیس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، موسس و رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات کشور، مجری توسعه خدمات الکترونیک در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو کارگروه فناوری اطلاعات دولت نهم و دهم، عضو کمیته ملی اطلاعات برای همه «کمیسیون ملی یونسکو» همچون سوابق اجرائی وی می باشد.
منبع:

1400/06/04
12:42:10
5.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴