اپراتور مجاز به فروش الزامی مودم نیست


در صورت درخواست مشترک جهت راه اندازی مودم از اپراتور خدمت دهنده، هزینه آن به عهده مشترک و سقف تعرفه راه اندازی خدمت، 15 هزار تومان است اما ارائه کننده خدمت مجاز به فروش الزامی مودم به مشترکان نیست.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت خانگی (Xdslplus.ir) با هدف تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت، به لیست دارندگان پروانه ارائه خدمات پهن باند ثابت به راه افتاده است. در این سامانه مشترکان تلفن ثابت می توانند لیست دارندگان پروانه ای که در محدوده محل زندگی آنها امکان ارائه خدمت درخواستی را دارند، مشاهده و در فرآیندی شفاف، درخواست خودرا ارائه و پیگیری کنند.
تعرفه راه اندازی مودم
برمبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در صورت درخواست مشترک جهت راه اندازی تجهیزات انتهایی (مودم) از اپراتور خدمت دهنده، هزینه آن به عهده مشترک است. در این صورت سقف تعرفه راه اندازی خدمت، ۱۵۰ هزار ریال است.
برمبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هزینه تهیه مودم به عهده مشترک است و ارائه کننده خدمت مجاز به فروش الزامی مودم به مشترکان نیست و در صورت استفاده مشترک از مودم های استاندارد، ارائه کننده خدمت ملزم به ارائه خدمات به مشترکان است.
تعرفه دایری و تخلیه
برمبنای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه دایری سرویس ۷۰ هزار ریال و تعرفه تخلیه خط ۵۰ هزار ریال است.
بر طبق مصوبه ۲۴۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛ شرکت مخابرات ایران موظف است درخواست های دایری مشترک را ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهد.
شرکت مخابرات ایران و سایر شرکت های ارائه دهنده سرویس موظف می باشند درخواست های تخلیه و جمع آوری سرویس را کمتر از ۹۶ ساعت انجام دهند. در صورتیکه اتصال خط تلفن مشترک بوسیله دستگاه PCM (دستگاهی که ظرفیت خطوط را افزایش داده و ظرفیت هر خط را به چند کاربر اختصاص می دهد) باشد، شرکت مخابرات ایران موظف است ظرف مدت یک ماه از تاریخ درخواست کاربر، خط مشترک را از PCM خارج کند.
صورت حساب مشترک
اپراتور موظف است هنگام فروش سرویس، صورت حساب خدمت ارائه شده را به مشترک ارائه نماید. این صورتحساب باید در پنل مشترک (حساب کاربری) نیز قابل دسترس باشد.
تمامی صورت حساب های مشترک، که توسط دارنده پروانه به ازای ارائه خدمات موضوع پروانه صادر می شود، (شامل بدهی، هرگونه پرداخت کارمزد و هزینه های اداری مربوط) باید مطابق تعرفه های کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بصورت شفاف و ریزمصرف و پرداخت ها در دسترس مشترک باشد.
تمامی صورت حساب ها باید حاوی جزییات دقیق هزینه های متعلق مربوط به دوره صورت حساب بوده و موعد پرداخت به روشنی در آنها ذکر شود.1400/07/07
09:08:39
5.0 / 5
1120
تگهای مطلب: اپراتور , خدمات , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳