درخواست ناجا از وزارت ارتباطات برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات


معاون فناوری اطلاعات ناجا از وزارت ارتباطات خواست تا شبکه ملی ارتباطات را تکمیل کند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سردار احمد دولت خواه در مراسم رونمایی از پروژه های هوشمندسازی پلیس که با حضور وزیر ارتباطات، فرمانده ناجا و جمعی دیگر از فرماندهان ارشد این نیرو در مقر مرکزی نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: درخواست ما از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را تکمیل کند. چونکه لازم است یک زیرساخت امن برای تبادل داده ملی ایجاد شود.
وی با اعلان اینکه ما به شدت نیازمند این شبکه هستیم، اضافه کرد: امیدواریم که حمایت های بیشتری دراین زمینه انجام شده و این اقدامات صورت گیرد.
دولت خواه با اعلان اینکه نیروی انتظامی به داده های دیگر سازمان ها نیز احتیاج پیدا می کند، اظهار داشت: ما به بالای ۱۳ سازمان داده های خودرا ارائه می دهیم و انتظار داریم که دیگر سازمان ها نیز داده های خودرا با ما به اشتراک گذارند و امیدواریم که این روند تسهیل شود.
وی بر ضرورت بومی سازی سامانه های امنیتی اصرار کرد و اظهار نمود: سامانه های امنیتی باید بومی باشد و اگر نباشد لطمه پذیری ما بالا می رود و در آنجا یک خلأ جدی ایجاد می شود.
وی از وزارت ارتباطات خواست که از طرح ها و پروژه های هوشمندسازی حمایت مالی و پشتیبانی معنوی را نیز انجام دهند و اظهار داشت: یکی ازوظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کل کشور توسعه همین موارد است و نیروی انتظامی نیز در سراسر کشور وظیفه مهمی دراین زمینه بر عهده دارد.
منبع:

1400/07/19
10:09:27
5.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱