وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تمام روستاهای کشور تا آخر سال ۱۴۰۱ به شبکه پر سرعت اینترنت متصل می شوند


به گزارش لینک بگیر دات کام خراسان رضوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برنامه ریزی شده تا آخر سال 1401 تمام روستاهای کشور به شبکه پر سرعت اینترنت متصل شوند که البته این کار بسیار سختی است زیرا روستاهای باقی مانده روستاهایی در مناطق  صعب العبور هستند اما این نوید را می دهیم.


عیسی زارع پور بامداد امروز اول آبان ماه در حاشیه بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد و همین طور بازدید از ساختمان اداره کل پست خراسان رضوی در جمع خبرنگاران درباب هدف از این بازدید و برنامه توسعه زیر ساخت های ارتباطی در روستاهای کشور اظهار نمود: در برنامه ششم توسعه یکی از تکالیف این بوده تا وزارت ارتباطات تا آخر سال ۱۴۰۰، ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات ( اینترنت ملی) متصل کند که هم اکنون با اندکی چشم پوشی این کار در حال انجام می باشد.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی شده تا آخر سال ۱۴۰۱ تمام روستاهای کشور به شبکه پر سرعت اینترنت متصل شوند که البته این کار بسیار سختی است برای اینکه روستاهای باقی مانده روستاهایی در مناطق صعب العبور هستند اما این نوید را می دهیم که تمام روستاهای کشور تا آخر سال ۱۴۰۱ به شبکه پر سرعت اینترنت متصل می شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: باید از زیر ساخت های ارتباطی برای توسعه اقتصاد روستاها بهره برده و بتوانیم دستاوردها و مزیت های روستا را بازاریابی و اقتصاد دیجیتال در روستا را در بستر شبکه ارتباطی فعال نماییم.عیسی پور درباب هدف از این بازدید بیان کرد: مجموعه فعال در این پارک زیر ساخت بسیار خوبی برای تولید محتوای دیجیتال فعال است و می تواند نمونه و الگوی بسیار خوبی برای تمام کشور باشد. چنین زیست بومی راه افتاده تا شرکت های نو پا بتوانند برای تولید محتوای دیجیتال در بخش های مختلف همچون تولید انیمیشن و بازی های کامپیوتری و..... از این امکانات استفاده کنند. باید زیست بوم های اینطور را در تمام کشور توسعه دهیم تا زیر ساخت تولید محتوای دیجیتال مبتنی بر فرهنگ ایرانی و اسلامی در تمام کشور برقرار شود. قابلیت این را داریم که محتوای شبکه ملی اطلاعات و خدمات آنرا توسط همین جوانان فراهم نماییم و به دست آنان بتوانیم تمام زیر ساخت های لازم را به شکل بومی داشته باشیم.
وی درباره توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد: توسعه شبکه ملی اطلاعات نیاز به زمان دارد به سبب افزایش قیمت ارز و تحریم ها اپراتورها با مشکلاتی روبه رو شدند. برای توسعه شبکه ملی اطلاعات نیاز به کار جهادی و تیکه بر توان داخلی داریم. هم اکنون شرکت های بسیار قوی در کشور داریم که خیلی از تجهیزات شبکه را بومی سازی کرده اند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره برنامه های دولت درباب طرح صیانت از کاربران فضای مجازی اظهار نمود: بنده قبلا نظر خودم را اعلام نموده ام. کمیسیون مربوطه در مجلس تشکیل شده است و تلاش می شود تا حضور فعال داشته باشیم تا این طرح به بهترین شکل ممکن اصلاح گردد.
عیسی زارع پور در آخر از بخش های مختلف اداره کل پست خراسان رضوی همچون مرکز مبادله و پردازش هوشمند پستی بازدید و با کارکنان و مراجعین گفت و گو کرد.

منبع:

1400/08/02
12:21:14
5.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
از دست ندهید!