آشنایی با سئو و بهینه سازی سایت


هدف اصلی از سئو این است که سایت مورد نظر در کلمه کلیدی هدف به صفحه ی اول گوگل بیاید.

کلمه ی سئو (SEO=Search Engine Optimization) به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد که به منظور بهبود عملکرد یک سایت و بهینه سازی آن بر اساس استانداردهای موتور جستجوی گوگل انجام می شود. هدف از سئو برای یک سایت آن است که در هنگام جستجوی کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو، سایت مورد نظر رتبه ی بهتر و بالاتری را داشته باشد.

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو شامل تمام کارهایی می شود که باید برای یک سایت انجام داد تا آن سایت در جستجوی گوگل به رتبه ی بهتر و بالاتری دست یابد، که در ادامه به بررسی این اقدامات خواهیم پرداخت. در ابتدا باید بگوییم که سئو شامل دو بخش سئوی داخلی و سئوی خارجی می شود که در واقع مجموعه اقداماتی است که باید داخل و بیرون سایت انجام شود. سئوی حرفه ای مجموعی از سئوی داخلی و سئوی خارجی می باشد و هدف اصلی این است که سایت مورد نظر در کلمه کلیدی هدف به صفحه ی اول گوگل بیاید. برخی از اقداماتی که باید در سئوی حرفه ای انجام شود عبارتند از:

1. بررسی کلمات کلیدی : نخستین قدم در سئو حرفه ای آن است که هدف اصلی را تعیین نموده و کلمات کلیدی مرتبط با آن را که توسط کاربران مورد جستجو قرار می گیرد، پیدا نمایید. به عبارت دیگر بایستی بر کلماتی تمرکز و سرمایه گذاری نمود که کاربران بیشتری را به سایت شما بیاورد.

2. تحلیل سایت رقیبان : دومین مرحله و در واقع یکی از مراحل ابتدایی اما مهم در سئو حرفه ای تحلیل سایت رقبا می باشد. همانطور که می دانید اینترنت یک بازار رقابتی بزرگ می باشد که بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها بر کلمات کلیدی یکسانی تمرکز داشته و سرمایه گذاری می کنند. بنابراین پس از تعیین هدف و بررسی کلمات کلیدی اصلی، باید سایت های رقیب را پیدا و بررسی نمود و استراتژی آن ها را تحلیل کرد.

3. تولید محتوا : باید بدانید که یکی از ارکان اصلی در سئو که در واقع می توان گفت بهترین و ارزانترین روش برای بهبود رتبه سایت می باشد، تولید محتوا است که گوگل به سایت هایی که محتوای یونیک داشته باشند و مطالباش کپی از سایت های دیگر نباشد، امتیاز بالاتری را اختصاص می دهد.

4. لینک بیلدینگ، که شامل بک لینک از سایت های دیگر و ایجاد لینک های داخلی بین صفحات می باشد. باید توجه داشت که بک لینک هایی از نظر گوگل و سئو حرفه ای اهمیت دارند که از سایت های معتبر و حتی الامکان هم زبان با سایت به سایت مورد نظر وارد شود. لینک بگیر دات کام معتبرترین مرکز فروش بک لینک از سایت های فعال و ایرانی، می تواند بهترین انتخاب برای لینک سازی سایت شما باشد.

1400/08/10
23:53:23
4.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
تهرانی:
بسیار عالی بود متشکرم .
البته به نظر من محتوا به اندازه ی لینک سازی مهم است و باید به موازات هم پیش برود.
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
از دست ندهید!