گروه وکلای رهام

مشاوره حقوقی آیا رایگان است


از آنجاییکه وکیل بایست به تمامی قسمت های اختلافات موکل خود مسلط باشد تا بتواند به بهترین شکل برای پیروزی وی در دعوا، کوشش نماید، جلب اطمینان حرف اول را در دایره نمایندگی می زند.

وکیل در معنی کلی به شخصی بیان می شود که به درخواست و نمایندگی از موکل، برای انجام عملی می باشد. انتخاب وکیل برای کار غیر حقوقی و غیر از دعاوی در دادگاهها می تواند به فرم مدنی (عادی یا رسمی) باشد و برای نمایندگی در دادگستری جهت مطرح دعاوی حقوقی یا کیفری، لازم است که از وکیل دادگستری استفاده شود.

وکیل خانواده

موضوعات خانواده با توجه به اینکه ساده به عقیده می رسند اما ظرافت ها زیادی در خود جای داده است که اکثر مردم فکر می کنند که می توانند بدون وکیل و صرفا با استفاده از یک مشاوره حقوقی رایگان اینچنین پرونده ها را به سرانجام برسانند اما این فکر کاملا اشتباه است و حتما بدون داشتن یک وکیل خانواده مناسب چاره ای جز این ندارید تا بخشی از حقوق قانونی خود گذشت نمایید.

 

 • مطالبه نفقه زوجه
 • مطالبه نفقه فرزند
 • مطالبه مهریه
 • مطالبه اجرت المثل
 • اخذ حضانت فرزندان
 • روابط نامشروع
 • تقسیط مهریه
 • استرداد جهیزیه

وکیل مالیاتی

مالیات حقیقی ترین منبع درآمد حکومت هاست. از این رو همواره سعی در وصول مالیات از شهروندان و صاحبان شرکت ها و مشاغل می نماید. اما پرداخت مالیات و حد آن همیشه دلواپسی حقیقی شرکت های خصوصی و صاحبان مشاغل است.

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

 1. اعتراض به آراء قطعی هیئت های مالیاتی
 2. رفع ممنوع الخروجی بدهکاران مالیاتی
 3. مالیات بر ارزش افزوده
 4. معافیت های مالیاتی
 5. جرائم مالیاتی

وکیل ملکی

حقوق املاک از پرچالش ترین دایره های حقوقی است. پیچیدگی های  دایره املاک از یک سو و ارزش مالی بسیار زیاد  املاک از سوی دیگر طبق می شود که معاملات و چالش های حقوقی دایره املاک از ریسک بسیار فوقانی برخوردار باشد. لذا در اکثر موارد مردم سعی می کنند از وکیل ملکی و مشاور متخصص این دایره بهره بگیرند.

 • خرید و فروش ملک
 • دعاوی اجاره املاک
 • پیش فروش آپارتمان
 • الزام به تنظیم سند رسمی
 • کمسیون های شهرداری
 • فروش ملک مشاعی
 • الزام به اخذ پایان کار
 • تغییر کاربری املاک
 • خلع ید و تخلیه
 • رفع مزاحمت
 • تصرف عدوانی

وکیل ارث و وصیت

مباحث مرتبط به ارث و وصیت بسیار مباحث پیچیده ای است و نیاز به محاسبات دقیقی دارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه تمامی قانون و مقررات مرتبط به زمینه ارث و وصیت از فقه اقتباس شده است، مملو از لغات و اصطلاحات فقهی به زبان عربی بوده که فهم آن را برای مردم بسیار مشکل می نماید.

همین تخصصی بودن اصطلاحات و نامفهوم بودن قانون برای مردم طبق شده است که اختلافات بسیاری در این دایره از حقوق برای مردم به وجود بیاید.

وکیل دعاوی کار و تامین همگانی

ارتباط کارگر و کارفرما همیشه ارتباطی بوده که بالا و پایین زیادی دارد. اداره کار جهت حمایت از حقوق کارگران در مقابل عدم پرداخت حقوق، سنوات، عیدی و دهها موضوع دیگر وضع شد اما یکی از پرچالش ترین و پیچیده ترین شاخه های رشته حقوق وجود دارد.فقدان اطلاع صحیح از قانون و مقرراتی که به فراخور تغییرات روابط همگانی و نوسانات اقتصادی همواره در حال تغییر و تحول وجود دارد طبق به وجود آمدن دعاوی و پرونده های بسیاری در این دایره با اهمیت از حقوق شده است.

چرا انجام مشاوره حقوقی با وکیل

اینگونه مباحث مرتبط به بیمه و تامین همگانی و عدم اطلاع کافی از مقررات آنها گاه می تواند کسب و کارهای گوناگون به به خاص کسب و کارهای نوپا را تا مرز سقوط و ورشکستگی پیش ببرد. لذا استفاده از وکیل اداره کار و یا وکیل شکایت از کارفرما متخصص در کار دعاوی کار و تامین همگانی افزون بر پیشگیری از به وجود آمدن اینچنین مشکلات می تواند به حل آنها بسیار کمک کند.

وصول مطالبات

در هر عمل حقوقی مجموعه ای از حقوق و تعهدات برای دوجانب معامله تشکیل می شود. این حقوق و تعاهدات تشکیل شده می تواند مطالباتی را برای دوجانب تشکیل نماید. مثل تعهد به اجرا کار یا پرداخت وجهی که عموما این پرداخت وجه به طبق چک، سفته و یا اسناد تجاری دیگر اجرا می شود. همین تعهدات که طبق تشکیل مطالبات برای اشخاص می شود می تواند منشاء بسیاری از دعاوی و پرونده های حقوقی باشد.

بهترین وکیل تهران

در تهران و شهرستان های اطراف آن وکلای بسیار خوبی وجود دارند که می توانند در روند پرونده شما کمک کننده باشند ، اما اینکه بخواهید بهترین وکیل تهران را بشناسید شاید کمی سلیقه ای باشد ، زیرا وکلا معمولا در تمام زمینه ها نمی توانند تخصص داشته باشند و برای هر پرونده با ویژگی ها و نوع آن وکیل با تجربه خودش را نیاز دارد و یک فرد هرچقدر هم بهترین وکیل باشد نمی تواند در دوران کوتاه زندگی در تمام مسائل تجربه کسب کرده و به شما در حل آن پرونده کمک کند.

در مسائل کیفری حتما باید وکیلی به خدمت بگیرید که تجربه و تصحیلاتش در زمینه مسائل کیفری و جنایی باشد تا بتواند به صورت کامل وارد پرونده شده و بتواند به شما کمک نمایید.

وکیل کیفری

وکیل کیفری بایست توانایی و مهارت های خاصی داشته باشد. نمایندگی در کار کیفری افزون بر سختی و پیچیدگی توانایی حساسیت فراوانی است. زیرا درصورتیکه به نمایندگی از شاکی به پرونده مدخل کند می تواند طبق فرار مجرم گناهکار از مجازات و فقدان دسترسی شاکی به حقوق خود شود و درصورتیکه به نمایندگی از متهم به پرونده مدخل نماید یک استباه کوچک و یک دفاع اشتباه کافی است تا طبق مجازات یک انسان بی گناه شود.

وکیل شرکت ها

شرکت های تجاری عضو جدا نشدنی جامعه تجاری امروز می باشند. شرکت های تضامنی،سهامی معین و عام، تعاونی ها و … امروزه نبض اقتصاد جهان را در دست دارند. اما این شرکت ها همواره با چالش های حقوقی مواجه می شوند که می تواند کسب و کار آنها را مختل نموده و تا اینکه آنها در در معرض انحلال و ورشکستگی قرار دهد.

کار قراردادها

یک قرارداد شما را متعهد به اجرا یک عمل یا پرداخت وجهی می کند. اما فقدان دقت در تنظیم قرارداد می تواند تعهداتی را برای شما به بار آورد که اصلا گاه در تصور شما نبوده است یا طرف دیگر قرارداد را به راحتی از زیر بار تعهدات خراج نماید لذا عالی است برای تنظیم متن قراردادهای خود همیشه از حضور و مشاوره یک وکیل پایه یک دادگستری یا مشاور حقوقی متخصص کار قرارداد استفاده نمایید.

ماهیت نمایندگی

اما ماهیت نمایندگی چه به فرم رسمی و یا غیر رسمی،پیوند جایز است و در هر وقت که موکل اراده نماید می تواند وکیل را ازسمت نمایندگی عزل نماید مگر اینکه به وجه ملزمی شرط برعدم عزل وکیل یا اصطلاحا نمایندگی بلاعزل اعطا شود.

وکیل پایه یک دادگستری

یک وکیل مثل یک پزشک یا یک روانشناس، بایست قابل اعتماد برای موکل خود باشد. از آنجاییکه وکیل بایست به تمامی قسمت های اختلافات موکل خود مسلط باشد تا بتواند به بهترین شکل برای پیروزی وی در دعوا، کوشش نماید، جلب اطمینان حرف اول را در دایره نمایندگی می زند. این اطمینان از صداقت وکیل و امانت داری وی در حفظ اسرار و اسناد و اینگونه مسئولیت پذیری وی نشأت می گیرد.

افزون بر ویژگی اطمینان، انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری مجرب بایست بر اصل بینش و خبرت وی اینگونه فرم گیرد. از آنجایی که بسیاری از قانون و آیین نامه ها به فرم مرتب اصلاح می شوند، یک وکیل مجرب بایست بر بینش به روز دایره تخصصی خود تسلط داشته باشد تا بتواند بهترین و کوتاهترین مسیر را جهت کامیابی موکل خود طی نماید.

منبع : گروه وکلای رهام

 

1400/08/12
20:49:59
5.0 / 5
1341
تگهای مطلب: رپورتاژ , متخصص , اجاره , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
از دست ندهید!