تاثیر سئوی داخلی و خارجی در بهینه سازی سایت


بهینه سازی موتورهای جستجو که به آن سئو می گویند، سبب ارتقا و افزایش رتبه سایت شما و در نهایت افزایش دیدن وب سایت مورد نظرتان در موتورهای جستجو می شود و این فرایند استراتژی مخصوص به خود را دارد

بهینه سازی موتورهای جستجو که به آن سئو می گویند، سبب ارتقا و افزایش رتبه سایت شما و در نهایت افزایش دیدن وب سایت مورد نظرتان در موتورهای جستجو می شود و این فرایند استراتژی مخصوص به خود را دارد. توجه داشته باشید که سئوی سایت کار آسانی نبوده و برای رسیدن به بهترین نتیجه و انجام سئو به روش درست بایستی دانش خود را افزایش دهید تا بتوانید کارهای مربوط به سئو را به درستی و بهترین شکل آن انجام دهید.

به طور کلی سئو به دو دسته سئوی داخلی و سئوی خارجی تقسیم می شود، که هرکدام اهمیت ویژه ای برای موتورهای جستجو دارند و برای ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل باید هر دو بخش سئو را به درستی انجام دهید، که در ادامه عوامل موثر بر سئو داخلی و سئو خارجی را بررسی خواهیم کرد.

 

سئو داخلی (On Page SEO) :

در مبحث بهینه سازی سایت، کارهای مربوط به سئوی داخلی به طور مستقیم بر رتبه بندی سایت مورد نظر شما تاثیر می گذارد و اگر سئو داخلی به خوبی انجام شود، موتورهای جستجو می‌توانند به راحتی صفحات شما را دسته ‌بندی کرده و موضوع سایت شما را درک کنند، در نتیجه سایت شما را بر این اساس رتبه ‌بندی خواهند کرد. این کارها مرتبط با سایت شما بوده و بر ارتقای سایت شما موثر می باشد. برخی از کارهایی که باید در سئوی داخلی انجام شود عبارتند از :

  • محتوای صفحات : یکی از بخش های مهم در سئوی داخلی، مفید بودن محتوای صفحات سایت شما برای بازدیدکنندگان می باشد که اگر کاربر بتواند کلمه کلیدی مدنظرش را به راحتی در سایت بیاید و به راحتی قابل خواندن باشد، باعث ارزشمند شدن سایتتان شده و در نتیجه در ارزیابی موتورهای جستجو بسیار موثر خواهد بود.
  • تنظیم ساختار URL : در جهت ارتقای سئوی داخلی شما بایستی کلمات کلیدی خود را در URL های خود قرار دهید. اما توجه داشته باشید که نباید URL های قدیمی خود را تغییر دهید، مگر اینکه بخواهید مسیر قدیمی آن ها را با مسیر جدید جایگزین نمایید.
  • استفاده از عنوان H1 : در سئو برای آنکه موتورهای جستجو مانند گوگل به کلمات کلیدی اهمیت ویژه ای دهند بهتر است که شما کلمه کلیدی موردنظرتان را در عناوین H1 قرار بدهید.
  • استفاده از Alt text برای تصویر وبسایت : توجه داشته باشید که موتورهای جستجو، تصاویر سایت شما را نیز بررسی می کنند، بنابراین وجود برخی کلمات کلیدی مرتبط با تصاویر نیز به درک بهتر موتورهای جستجو از محتوای صفحه شما کمک خواهد کرد.
  • بارگذاری سریع صفحات : سرعت بارگزاری سایت شما و دستیابی سریع کاربران به سایت، از عوامل مهم در بهینه سازی سایتتان می باشد و در نهایت به افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک خواهد کرد.
  • لینک دهی داخلی در سایت : لینک ‌دهی داخلی به صفحات دیگر از سایت شما می تواند هم برای کاربران و هم برای موتورهای جست ‌و جو مفید بوده و در بهینه سازی و افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو موثر واقع شود.

 

سئو خارجی(Off Page SEO) :

سئوی خارجی بخش خیلی مهمی در بهینه سازی وب سایت است و باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. می توانیم از مهمترین فاکتورهای سئوی خارجی به موارد زیر اشاره کنیم:

1- خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی : در مورد بک لینک (Backlink) یا همان لینک (HyperLink) دریافتی از سایر وبسایت ها (لینک بیلدینگ)، اول از همه همزبان بودن با وبسایت شما، کیفیت وبسایت مبداء، مرتبط بودن از لحاظ محتوا و عنوان سایت مبداء و تعداد آن وب سایتها اهمیت دارد. هر چقدر تعداد سایت هایی که به محتوای شما لینک می دهند بیشتر شود،  و کیفیت آن وب سایت ها هم بالاتر باشند، اعتبار وبسایت شما افزایش پیدا کرده و گوگل به شما اعتبار بالاتری در نتایج جستجوها می دهد. به همین دلیل بسیاری از سایت ها با پرداخت مبلغی به سایت های بزرگ، از آن ها می خواهند با روش های مختلف، لینک سایت آن ها را در سایتشان قرار دهد. البته روش های رایگانی هم برای دریافت بک لینک از سایت های معتبر وجود دارد.

2- فعالیت در شبکه های اجتماعی : فعالیت در شبکه های اجتماعی از چند جهت ارزش دارد. مهم ترین آن اینست که افراد زیادی از این طریق با سایت و برند شما آشنا می شوند و می تواند برای شما جذب ترافیک کند. گوگل نیز از شبکه های اجتماعی استفاده می کند تا متوجه شود که سایت شما چقدر میان مردم محبوب است. این را از فعالیت کاربران شما در پیچ های شبکه های اجتماعی شما متوجه می شود. مثلا هر چه قدر محتوای شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، پس گوگل نتیجه می گیرد که محتوای شما مفید است و کاربران بهتر است بیشتر ببیند. پس به شما ارزش بیشتری در نتایج می دهد.

لینک بگیر دات کام ارائه دهنده ی پکیج های بسیاری از بک لینک ها و رپورتاژآگهی از وبسایتهای ایرانی فعال و معتبر است که می توانید به راحتی و با قیمتی مناسب خریداری کرده و به اعتبار سایت خود در گوگل بیافزایید.

 

1400/08/14
23:58:56
4.0 / 5
1065
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
قربانزاد:
بسیار مطلب مفید و کاربردی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت بود، با تشکر
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
از دست ندهید!