مهمترین فاکتورهای رتبه بندی جستجوی گوگل


بسیار مهم است که با تغییرات مداوم الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل همراه باشید. لینک بگیر دات کام 10 فاکتور برتر رتبه بندی جستجوی گوگل در سال 2021 را به شما معرفی می کند.در این مطلب می خوانید:
سئو یا بهینه سازی جستجو یک زمینه بسیار پویا است که هر روز با سرعت بیشتری به تکامل خود ادامه می دهد. در حالی که مأموریت گوگل برای ارائه مرتبط‌ترین و قابل‌اعتمادترین اطلاعات موجود ثابت باقی می‌ماند، هر سال و حتی اخیرا هر ماه، تفاوت‌های ظریف جدیدی به الگوریتم رتبه‌بندی گوگل اضافه می‌شود. همانطور که گفته شد، هرگز مهمتر از این نبوده که با تغییرات مداوم الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل همراه باشید. با توجه به رشد گوگل در سال 2021، لینک بگیر دات کام 10 فاکتور برتر رتبه بندی جستجوی گوگل که باید در نظر گرفته شود را به شما معرفی می کند:
 

1. محتوا همچنان پادشاه سئو است

در محتوایی که در سایتتان می گذارید باید کیفیت محتوا، طول محتوا، و نکات فنی در انتخاب کلمات کلیدی و تعداد استفاده از آنها را در متنتان در نظر بگیرید که آنها را اینجا بیشتر بررسی می کنیم
 

کیفیت محتوا

محتوای با رتبه بالا به محتوای عمیقی اشاره دارد که طیف گسترده ای از موضوع مربوطه را پوشش می دهد. محتوا باید ارزش واقعی را برای کاربر فراهم کند و باید محتوای بصری جذاب را برای تکمیل محتوای نوشتاری در خود جای دهد.
 
به یاد داشته باشید، باید کیفیت بر کمیت غلبه کند. روی ارزش تمرکز کنید نه تعداد کلمات.
 

طول محتوا

هیچ قانون کلی روشنی در مورد تعداد کلمات بهینه برای یک مقاله وجود ندارد، زیرا در هر موضوع متفاوت است. با این حال، متوجه می‌شویم که محتوای نسبتا طولانی‌تر و جامع‌تر معمولاً به رتبه‌های بالاتری دست می‌یابد. مطالعه ای توسط نیل پاتل نشان می دهد که بین طول محتوا و موقعیت های برتر جستجوی گوگل همبستگی وجود دارد.
 

نکته حرفه ای

از جستجوی معنایی گوگل برای بهینه سازی هدف گذاری کلمات کلیدی در مقالات خود استفاده کنید. پرس و جوهای معنایی را می توان با مرور نتایج "جستجوی مرتبط" در پایین صفحه نتایج جستجوی گوگل پیدا کرد.
 
به عنوان مثال، جستجوی "بازاریابی محتوا" جستجوهای مرتبط زیر را نشان می دهد. اگر در حال نوشتن یک مقاله اطلاعاتی در زمینه بازاریابی محتوا هستید، می توانید از این پرس و جوهای معنایی برای درک بهتر کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
 

جستجوی معنایی گوگل

E-A-T (تخصص، اقتدار، قابل اعتماد) و دقت اطلاعات
در حالی که یک عامل رتبه‌بندی مستقیم نیست، سیگنال‌های EAT برای سایت‌هایی که اهداف مفیدی دارند، بسیار مهم هستند، به‌ویژه برای آن‌هایی که موضوعاتی را پوشش می‌دهند که به طور بالقوه می‌توانند بر سلامت یا امور مالی فرد تأثیر بگذارند (YMYL، «پول شما یا زندگی شما»). بنابراین، اساساً، گوگل به دنبال رتبه‌بندی بالاتری از محتوایی است که توسط متخصصان موضوع، افرادی با تخصص رسمی یا روزمره (بسته به قصد پرس و جو) و/یا افرادی که در زمینه‌ای که توسط دیگران به رسمیت شناخته شده‌اند شهرت دارند، نوشته شده است.
 
اطمینان حاصل کنید که محتوای شما دارای اطلاعات واقعی است یا با اجماع علمی مطابقت دارد و به سایر منابع قابل اعتماد استناد می کند. یافتن مسئول محتوا و همچنین اطلاعات تماس وب سایت باید آسان باشد. برای جزئیات بیشتر، دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت Google را بررسی کنید.
 

2. بک لینک

بکلینک یکی از قوی ترین سیگنال های رتبه بندی در الگوریتم جستجوی گوگل است. هر چه تعداد بکلینک های بیشتری از چندین دامنه معتبر داشته باشید، شانس شما برای رتبه بالاتر برای کلمات کلیدی برتر بیشتر است. بازاریابان آنلاین باید به پروفایل های بک لینک خود توجه زیادی داشته باشند، به خصوص با توجه به بروز رسانی های اخیر مانند پنگوئن 4 که سایت های دارای پروفایل های بک لینک با کیفیت پایین را تمیز و فیلتر می کند، پیشنهاد لینک بگیر دات کام به شما، خرید بکلینک از سایتهای معتبر و فعالی است که مدام بروز می شوند و در درجه اول هم زبان با سایت شما، و در درجه بعدی از لحاظ موضوعی نزدیکتر به محتوا و گروه کاری سایت شما باشد. ما در لینک بگیر کار را برای شما ساده کرده ایم و تعداد زیادی سایتهای فعال ایرانی را گردهم آورده که با تخفیفهای ویژه در خرید بک لینک بصورت پکیج با هزینه ای مناسب می توانید آنها را تهیه کنید و سایت خود را در رتبه بندی گوگل ارتقا دهید.
 

3. RankBrain

سومین سیگنال مهم رتبه‌بندی گوگل، RankBrain است که هدف آن ارائه مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج با درک بهتر هدف کاربر در پشت یک عبارت جستجو است. RankBrain از یادگیری ماشینی برای درک جستجوهای پیچیده و ارتباط آنها با موضوعات خاص استفاده می کند، در حالی که نحوه رفتار کاربر در قبال مجموعه دقیق نتایج جستجو را در نظر می گیرد. بنابراین، نتایج جستجویی که موفقیت بیشتری در بین کاربران دارند، با رتبه های بالاتر پاداش می گیرند.
 

تجربه ی کاربر

به سختی می توان دقیقاً گفت که چگونه می توان تأثیر UX (تجربه کاربری) را اندازه گیری کرد، زیرا در صنعت و جمعیت شناسی متفاوت است. بخشی از این مورد توسط معیارهای Core Web Vitals گوگل پوشش داده شده است که در ادامه این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. می توان یک همبستگی قوی بین UI/UX دقیق و مکان‌های خوب در SERP مشاهده کرد. 
به یاد داشته باشید: ابتدا سایت شما باید کاربردی باشد. 
 

4. تازگی

می توان گفت الگوریتم تازگی گوگل (Google Freshness) یک تغییر واقعی بازی است. این الگوریتم در ابتدا در ژوئن 2010 عرضه شد و در چند سال گذشته تأثیر قدرتمندی داشته است. اگر یک ناشر بزرگ با محتوای قدیمی زیاد هستید که رتبه بندی نمی شود، به روز رسانی مقالات قدیمی می تواند بسیار مفید باشد. به نظر می رسد که گوگل به محتوای جدید تعصب دارد زیرا آن را در اولویت قرار می دهد و مطمئن می شود که حداقل برخی از ویژگی های SERP نتایج به روز هستند.
 

5. سازگاری با موبایل

در 4 نوامبر 2016، گوگل ایندکس شدن اولین موبایل را اعلام کرد. این بدان معناست که سازگاری وب سایت با موبایل (موبایل فرندلی) اکنون مستقیماً بر رتبه بندی جستجوی آن تأثیر می گذارد. در گذشته طراحان وب ابتدا نسخه های دسکتاپ و سپس موبایل را می ساختند. امروزه، با پیشی گرفتن استفاده از موبایل از دسکتاپ، وب سایت ها باید نسخه های موبایل را در اولویت قرار دهند تا تجربه کاربری بهتری ارائه دهند.
 
رویکرد «اول موبایل» گوگل در حال حاضر نتایج جستجو را تغییر می‌دهد، به‌ویژه وقتی نوبت به نتایج محلی می‌رسد - کاربران اکنون نتایجی دریافت می‌کنند که مکان فعلی آنها را بهتر هدف قرار می‌دهند. با این حال، متوجه شدیم که نشانه‌های رو به رشدی وجود دارد که موقعیت جغرافیایی به طور فعال بر جستارهای جستجوی محلی روی دسکتاپ نیز تأثیر می‌گذارد.
 

6. سرعت صفحه

با رویکرد «اول موبایل» گوگل، سرعت لود صفحه هم بسیار مهم تر از همیشه شده است. وب‌سایت‌هایی که سرعت صفحه پایین دارند، برای رتبه‌بندی در نتایج برتر کار سخت‌تری خواهند داشت. هدف گوگل از این به‌روزرسانی‌ها ارائه نتایج جستجو به کاربران است که شامل سایت‌هایی است که بهترین تجربه کاربری را ارائه می‌کنند.
 

7. Core Web Vitals

این فاکتور رتبه‌بندی که قبلاً به‌عنوان به‌روزرسانی می 2021 اعلام شده بود، اما به اواسط ژوئن با عرضه کامل در آگوست 2021 به تعویق افتاد، با هدف پاداش دادن به سایت‌ها با بارگذاری، تعامل و پایداری بصری خوب اندازه‌گیری شده با بزرگترین رنگ محتوا، اولین تاخیر ورودی و اندازه‌گیری شده است. بر این اساس معیارهای تغییر چیدمان تجمعی.
 

8. نشانه گذاری طرحواره (Schema Markup)

سئو به طور گسترده ای محلی است، بنابراین اگر می دانید چگونه در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید، این یک عامل رتبه بندی مهم است، به خصوص برای سئوی مشاغل کوچک. کد نشانه گذاری Schema به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک بهتری از متون خاص مانند آدرس، شماره تلفن، دستور العمل ها، نظرات و موارد دیگر داشته باشند.
 
به خصوص برای مشاغل محلی، پیاده سازی یک کد Schema کلی سایت می تواند بسیار سودمند باشد. به عنوان مثال، مهم است که با اجرای یک کد Schema ی صحیح، مطمئن شوید که به گوگل بگویید کسب و کار شما در کجا قرار دارد.
 

9. قدرت برند و دامنه

 

جستجوهای برند و سیگنال های اجتماعی

جستجوهای برند سیگنال قوی به الگوریتم جستجوی گوگل می دهند. هر چه یک وب سایت ترافیک بیشتری از جستجوهای برند دریافت کند، بیشتر توسط الگوریتم شناسایی می شود. علاوه بر این، ما متوجه شده‌ایم که سیگنال‌های اجتماعی از فیسبوک (متا)، ردایت، کوئورا، پینترست و سایر سایت‌های شبکه های اجتماعی نیز با رتبه‌بندی جستجو مرتبط هستند. این بدان معنا نیست که یک حضور اجتماعی آنلاین قوی به تنهایی می تواند ترافیک ارگانیک را به سایت شما هدایت کند. سایت‌هایی که قدرت برند و سیگنال‌های اجتماعی را با تلاش در سایر کانال‌های سئو ترکیب می‌کنند، می‌توانند به رتبه ی بالاتر جستجو دست یابند.
 

قدرت دامنه

در گذشته، دامنه‌های تطابق دقیق راهی مطمئن برای افزایش رتبه در جستجوی ارگانیک بودند. در حالی که این دید در گوگل همچنان وجود دارد، و دامنه ها هنوز هم نفوذ دارند. با الگوریتم هوشمندتر گوگل، ما هنوز دو دیدگاه اصلی قدرت دامنه را معرفی می کنیم:
 
دامنه‌های تطابق دقیق هنوز وزن زیادی دارند – به عنوان مثال، برای جستجوی «ماشین‌ها»، انتظار داریم مارک‌های محبوب مرتبط با خودرو را در نتایج جستجوی برتر (فورد، بی‌ام‌و، تاپ گیر و غیره) پیدا کنیم. در عوض، ما یک تطابق دقیق دریافت می کنیم، دامنه تطابق دقیق "cars.com" در اولویت است.
سن دامنه یکی دیگر از عوامل اصلی رتبه بندی است. دامنه‌های جدید برای رتبه‌بندی کلیدواژه‌های برتر زمان سخت‌تری دارند، در حالی که به نظر می‌رسد دامنه‌هایی با سابقه طولانی‌تر موقعیت‌های برتر را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند.
 

10. HTTPS یا SSL

این در واقع یک فاکتور رتبه بندی رسمی از آگوست 2014 است، زمانی که برای اولین بار در وبلاگ رسمی وب مستر مرکزی گوگل اعلام شد. نقل قول رسمی این بود:امنیت اولویت اصلی گوگل است. ما برای اطمینان از اینکه خدمات ما از امنیت پیشرو در صنعت مانند رمزگذاری قوی HTTPS به طور پیش فرض استفاده می کند، سرمایه گذاری زیادی می کنیم. این بدان معناست که افرادی که برای مثال از جستجو، جی‌میل و گوگل درایو استفاده می‌کنند، به طور خودکار یک اتصال امن به Google دارند. در 17 اکتبر 2017، گوگل اعلان دیگری را منتشر کرد و به مدیران وب‌سایت‌ها در مورد استفاده از پروتکل HTTP در سایت‌هایی که کاربران ملزم به وارد کردن داده‌ها هستند، هشدار داد.
 
اگرچه ما تأثیر قابل توجهی بر سئوی سایت‌هایی که برای رمزگذاری امن HTTPS مهاجرت کرده‌اند ندیده‌ایم، به شدت توصیه می‌شود که سایت خود را به HTTPS منتقل کنید تا از بروز هر گونه اتفاق ناگوار در به‌روزرسانی‌های آینده گوگل جلوگیری کنید.
 

جمع بندی

در سال 2021 تأثیر زیادی بر استراتژی های بازاریابی SEO خواهد داشت. به روز رسانی های اخیر گوگل راه را برای سایت هایی با محتوای باکیفیت که ارزش واقعی را برای کاربران فراهم می کند هموار می کند. گوگل همچنین در اندازه گیری نحوه تعامل کاربران با محتوای شما بسیار بهتر شده است. درک این 10 فاکتور رتبه‌بندی ارزشمند می‌تواند استراتژی بازاریابی آنلاین شما را تغییر دهد. آموزشهای سئوی لینک بگیر دات کام را برای آشنایی با ابعاد دیگر سئو از دست ندهید.
1400/09/17
11:23:03
5.0 / 5
1595
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
از دست ندهید!