ردپای مالک فیسبوک در قرارداد ۶۰ میلیون دلاری برای نام متا


به گزارش لینک بگیر دات کام شرکت ˮمِتا پلتفرمزˮ که مالک شبکه رسانه اجتماعی فیسبوک است، پشت قرارداد ۶۰ میلیون دلاری برای خرید دارایی های علامت تجاری بانک منطقه ای آمریکایی ˮمِتا فایننشیال گروپˮ قرار دارد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این توافق منعکس کننده این حقیقت است که نام مِتا (Meta) تا چه حد برای این غول فناوری اهمیت پیدا کرده است. این شرکت فعالیتهایش را روی مِتاورس – فضای دیجیتالی که از راه اینترنت و مجموعه ای از دستگاه ها قابل دسترس است- متمرکز کرده است و انتظار دارد این سرمایه گذاری در سال های آینده به ثمر بنشیند.

مِتا فایننشیال در اظهاراتی به رگولاتوری اعلام نمود یک شرکت از دِلاور به نام Beige Key LLC توافق کرده است حقوق جهانی برای نام های این شرکت را به مبلغ نقدی ۶۰ میلیون دلار خریداری کنند. این شرکت نام مالک Beige Key را افشا نکرده بود.

با این حال یک سخنگوی "مِتا پلتفرمز" دست داشتن این شرکت در توافق مذکور را تایید و اعلام نمود شرکت Beige Key زیرمجموعه "مِتاپلتفرمز" است و ما دارایی های این نام تجاری را خریداری نموده ایم.

فیس بوک در اکتبر اعلام نمود شرکت مادرش به "مِتا پلتفرمز" تغییر نام داده است. این غول فناوری که سرمایه گذاری سنگینی در حقیقت مجازی و حقیقت افزوده داشته است، مِتاورس را جانشینی برای اینترنت موبایل می داند.

شرکت "مِتا پلتفرمز" هفته گذشته اپلیکیشن Horizon Worlds را که قبل از آن تنها با دعوت قابل دسترس بود برای همه گشود. در این اپلیکیشن کاربران هدست حقیقت مجازی "کوئست" (Quest) می توانند به شکل آواتار به بازی و تعامل با کاربران بالای ۱۸ سال در آمریکا و کانادا بپردازند.

شاید بیشتر از یک دهه زمان لازم باشد تا مفهوم مِتاورس که حالا از جانب چندین شرکت سیلیکون ولی شنیده می شود، به صورت کامل درک شود.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی "مِتا پلتفرمز" اظهار کرد" این شرکت پیش از این که تغییر نام فیسبوک اعلام گردد، با "مِتا فایننشیال" مذاکراتی داشت.

منبع:

1400/09/24
09:46:00
5.0 / 5
1143
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , اینترنت , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!