مارک زاکربرگ مدیرعامل متا به سنای آمریکا رفت


۱۳ سناتور دموکرات از مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی متا خواسته اند به سوالاتی درباره شیوه برخورد شرکت با اخبار جعلی قبل از حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ پاسخ دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، سناتورها ضمن اشاره به اسناد و شهاداتی که فرانسیس هوگن، افشاگر فیسبوک عرضه کرده، می خواهند بدانند چرا شرکت زودتر از موعد اقدامات ایمنی وضع شده پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را لغو نمود. در بیانیه این گروه آمده است: این اقدام سبب شد اخبار جعلی و اطلاعات نادرست منتشر و از طرفی بلافاصله بعد از به انتها رسیدن روز انتخابات، باردیگر خشونت در پلت فرم ظاهر شود. این امر به شورش ۶ ژانویه منجر گردید. خیلی از سوالات آنها در ارتباط با تیم منحل شده «Civic Integrity»(یکپارچگی مدنی) متا است. هوگن در شهادت خود در مقابل کمیته زیرمجموعه سنا در مورد پشتیبانی از مصرف کننده، ایمنی محصول و امنیت داده ها، گفت این تیم اندکی بعد از انتخابات 2020 منحل شد. این ادعایی است که متا همواره با آن مخالفت کرده است. گای روزن نائب رئیس یکپارچگی متا در ماه اکتبر در اینباره به مجله تایم اظهار داشت: ما تیم « Civic Integrity»را منحل نکردیم، بلکه آنرا با تیم بزرگتر «Central Integrity» یکپارچه کردیم تا فعالیتهای نوآورانه ای که برای انتخابات های مختلف انجام می شود، گسترش یابد. فعالیت این تیم تا امروز ادامه دارد. در همین خصوص سناتورها از زاکربرگ پرسیده اند چه زمانی تصمیم گرفته شد متا منحل شود و چه کسی این کار را انجام داد. همینطور آنها می خواهند بدانند کدام بخش از متا الان وظیفه نظارت برای تلاشهای در ارتباط با پیشگیری از انتشار اخبار جعلی در رابطه با انتخابات را دارد.

علاوه بر جزئیات مختلفی مانند آنکه چه تعداد از کارمندان شرکت در این بخش کار می کنند هم جزو سوالات سناتورها است. در کنار این سوالات، قانونگذاران می خواهند بدانند برنامه متا برای حفاظت از یکپارچگی انتخابات آینده چیست. ایمی کلوبوچار، جک رید و ۱۱ سناتور دیگر در این نامه نوشته اند: ما تلاشهای فیسبوک برای پیشگیری از گسترش اخبار جعلی و اطلاعات نادرست درباره انتخابات، خوشنت و آزار را پیش از انتخابات ۲۰۲۰ میلادی را به رسمیت می شناسیم. اما پر واضح است که این تلاش ها برای پیشگیری از انتشار محتوای نادرست درباره انتخابات در پلت فرم و دامن به خشونت کافی نبوده است. امکان دارد سنا از زاکربرگ بخواهد مانند آدام موسری رئیس اینستاگرام در مقابل کنگره شهادت دهد. هرچند برخی قانونگذاران آمریکایی اتفاق نظر دارند که فیسبوک و پلت فرم های اجتماعی دیگر باید اقدامات بیشتری در اینباره انجام دهند.
 

1400/10/03
14:04:11
5.0 / 5
1164
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
از دست ندهید!