بهبود سئو با استفاده از لینک های داخلی


همه ما می دانیم که لینک بیلدینگ برای سئو و رتبه بندی در گوگل حیاتی است، اما در این مطلب از لینک بگیر می خواهیم صرفا بر روی قدرت لینک سازی داخلی تمرکز کنیم.

بهینه سازی یک استراتژی لینک داخلی باید در لیست اولویت های شما قرار گیرد. ما معماری لینک بسیاری از مشتریان خود را بهبود بخشیده ایم تا نمرات سئو را با موفقیت افزایش دهیم. در اینجا، ما یک راهنمای مبتدی در مورد چگونگی بهبود سئو با استفاده از لینک های داخلی ارائه می دهیم.  با لینک بگیر همراه باشید.

 

لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی، یک کلمه یا عبارت قابل کلیک (همچنین به عنوان متن لنگر یا انکرتکست شناخته می شود) در یک صفحه وب سایت است که شما را به صفحه دیگری در همان سایت هدایت می کند.

لینکهای خارجی، در مقایسه، نوع دیگری از هایپرلینک هستند که کاربران را به صفحه دیگری در یک وب سایت متفاوت با URL جداگانه هدایت می کند. اگرچه استفاده از لینک های خروجی تمرین خوبی برای سئو است، اما به گسترش اعتبار لینک در سایت شما کمک نمی کند که این یکی از دلایل اصلی استفاده از لینک داخلی است.

 

چرا لینکهای داخلی برای محتوای من مهم هستند؟

در اینجا چهار دلیل کلیدی وجود دارد که چرا لینک سازی داخلی برای سئوی شما مهم است:

1. لینکهای داخلی به گوگل کمک می کند تا ساختار وب سایت شما را درک کند

گنجاندن ساختار لینک داخلی به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات وب سایت شما را پیدا و فهرست بندی کنند. بدین ترتیب ربات های گوگل بهتر می توانند وب سایت شما را از طریق لینک های داخلی بخزند، که به ایندکس سریعتر صفحات جدید کمک می کند.

 

استفاده صحیح از لینکهای داخلی نیز به ترکیب محتوای مرتبط کمک می کند و شما را به عنوان یک منبع معتبر و قابل اعتماد قرار می دهد که احتمالاً گوگل در SERP ها نشان می دهد.

 

2. لینکهای داخلی به گوگل و کاربران کمک می کند تا محتوای شما را درک کنند

وقتی یک لینک داخلی اضافه می کنید، هم کاربران و هم ربات های گوگل را به صفحه مرتبط دیگری هدایت می کنید. استفاده از انکر تکست توصیفی اطلاعاتی را در مورد اینکه صفحه لینک داده شده در مورد چه چیزی است در اختیار کاربران و گوگل قرار می دهد. به همین دلیل، باید صفحه‌ای را که به آن لینک می‌دهید، با یک کلمه کلیدی مرتبط توصیف کنید. استفاده از لینک های درونی در سایت شما همچنین به ایجاد دسته های موضوعی در محتوای شما کمک می کند، بدین ترتیب گوگل متوجه می شود که شما موضوع را با جزئیات پوشش می دهید و خود را به عنوان یک مرجع در این موضوع معرفی می کنید. سپس می توانید برای کلمات کلیدی مرتبطی که ممکن است هدف قرار دهید رتبه بالاتری کسب کنید.

 

3. لینک داخلی به کاربران کمک می کند تا در سایت شما حرکت کنند

یک مزیت بزرگ لینک داخلی این است که با هدایت بازدیدکنندگان در داخل و اطراف سایت شما، تجربه کاربر را بهبود می بخشد. با قرار دادن لینک های داخلی، کاربران می توانند مطالب مرتبط، جالب و مفیدتری پیدا کنند. این امر زمان صرف شده کاربر در محل را افزایش می دهد و خریداران بالقوه را به سمت خرید راهنمایی می کند.

هدف شما باید این باشد که محتوا و لینکهای داخلی خود را برای پوشش تمام موضوعات مرتبط و سوالاتی که بازدیدکنندگان ممکن است داشته باشند، بهینه کنید. با ارائه محتوای مرتبط‌تر، هدف کاربر را جلب می‌کنید و بدین ترتیب به سایت خود کمک می‌کنید تا به فروشگاهی یکجا برای کاربران تبدیل شود، آنها را برای مدت طولانی‌تری در سایت خود نگه دارید و حتی آنها را در سفر خریدار راهنمایی کنید.

 

4. لینک های داخلی به گسترش لینک JUICE و اقتدار کمک می کند

لینک جویس – با نام مستعار لینک – به این ایده اشاره دارد که لینکها می توانند ارزش و اعتبار را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل کنند. با استفاده از لینک داخلی استراتژیک می توانید به گسترش قدرت صفحه اصلی خود در تمام صفحات داخلی نیز کمک کنید. فقط مطمئن شوید که از دستور "nofollow" برای لینکهای داخلی خود استفاده نمی کنید.

برای کمک به گسترش لینک خود، تمرین خوبی است که صفحات یا پست های وبلاگی را در سایت خود که دارای بیشترین بک لینک هستند بررسی کنید. سپس می توانید فرصت هایی را برای لینک داخلی از این صفحات پیدا کنید تا مطمئن شوید که ارزش لینک را در سراسر سایت خود پخش می کنید.

اگر مطمئن نیستید کدام یک از صفحات شما بیشترین میزان بک لینک را دارد، می‌توانید از کنسول جستجوی  گوگل  (GSC)استفاده کنید، ابزاری عالی برای اینکه بفهمید کدام یک از صفحات شما بیشترین تعداد بک لینک را دارد. برای شروع، به سادگی یک کاربر ایجاد کنید و وارد GSC شوید. پس از ورود به سیستم، روی «لینکها» در پایین سمت چپ کلیک کنید تا ببینید کدام سایت‌ها بیشتر به شما لینک دارند و کدام یک از صفحات شما بیشترین لینک را دارند و از این صفحات قدرتمند برای لینک داخلی به صفحات با اولویت بالای خود استفاده کنید.

1400/10/07
21:37:18
5.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
از دست ندهید!