در سال ۲۰۲۲

محبوبیت لینوکس بیشتر می شود


لینک بگیر دات کام: یافته های مؤسسه تحقیقاتی گارتنر نشان میدهد در سال 2022 استفاده از لینوکس با هدف ارتقای امنیت بیشتر شده و برنامه نویسان نرم افزارهای منبع باز هم شرایط بهتری خواهند داشت.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از زد دی نت، گارتنر بر این باور است که در سال ۲۰۲۲ استفاده از سیستم عامل لینوکس برای ارائه خدمات کلود هم بیشتر می شود و حتی در سرویس ازور مایکروسافت از لینوکس و نرم افزارهای منبع باز استفاده می شود.
هم حالا در تمامی ۵۰۰ سوپر کامپیوتر برتر جهان از لینوکس استفاده می شود و انتظار می رود روند محبوبیت لینوکس بر روی این نوع کامپیوتر ها در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه یابد.
استفاده از لینوکس بر روی کامپیوتر های رومیزی نیز درحال افزایش است و آمار انتشار یافته توسط برخی سایت های اینترنتی از رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی کاربران لینوکس خبر می دهد و این در حالیست که تعداد کاربران ویندوزی همین سایت ها تا ۳ درصد هم کم شده است.
بررسی های گارتنر نشان میدهد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۷۰ درصد از شرکت های تجاری صرف هزینه بر روی سیستم های منبع باز را می افزایند و علت این مساله رشد ارائه خدمات نرم افزاری کلود بجای استفاده از روش سنتی نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر ها است.
گارتنر همین طور پیش بینی کرده که بیش از ۷۰ درصد از نرم افزارهای خانگی با بهره گیری از پایگاه های داده منبع باز توسعه یابند و همزمان ۵۰ درصد از پایگاه های داده اختصاصی موجود نیز به پایگاه های منبع باز مبدل شوند.
 


منبع:

1400/10/07
21:50:02
5.0 / 5
1463
تگهای مطلب: امنیت , اینترنت , برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
از دست ندهید!