دنده معکوس بیتکوین با شروع سال ۲۰۲۲


به گزارش لینک بگیر دات کام یک کارشناس با اشاره به کاهش پنج درصدی بیتکوین، اظهار داشت: قیمت بیتکوین در آخرین شب سال 2021 با کاهش مواجه گردید و قیمت آلت کوین ها را هم با خود به پایین کشید و موجب شد ارزش بازار کل رمزارزها بیش از 100 میلیارد دلار کم شود.

احسان عاشوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بیتکوین که در روز ۳۱ دسامبر، تنها چند ساعت پیش از ریزش، توانسته بود تا ۴۸٫۵۰۰ دلار هم بالا برود و همه را به روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ کمی امیدوار کند، حدود ۵ درصد سقوط کرد و تا محدوده ۴۵٫۹۰۰ دلار پایین آمد. همین کاهش پنج درصدی کافی بود تا ارزش بازار کل رمزارزها بیش از ۱۰۰ میلیادر دلار کم شود و از ۲٫۴ تریلیون دلار به ۲٫۲۷ تریلیون دلار برسد.
وی با اعلان اینکه آلت کوین ها هم به دنبال سقوط بیتکوین گرفتار کاهش قیمت شدند، اضافه کرد: اتریوم، بایننس کوین و سولانا هر کدام بیش از دو درصد نزول کردند و حتی کاردانو سقوط بیشتری را تجربه نمود تا چهار درصد کاهش قیمت پیدا کرد. اصلاح قیمت اخیر بیتکوین بیشتر به سبب به اصطلاح گردشگران رمزارزی بود که در تابستان وارد بازار شدند. از طرفی هولدرهای قدیمی بیتکوین از اواخر دسامبر در حال فروش بی سابقه بیتکوین های خود هستند. البته در بعضی از صرافی ها مانند کوین بیس، هرچه به آخر سال نزدیک تر می شدیم، حجم خرید بطور قابل توجهی درحال افزایش بود.
این کارشناس حوزه رمزارزها افزود: اگر کمی زاویه دیدمان به بازار بیتکوین را وسیع تر نماییم و قیمت پایانی سال ۲۰۲۱ را با قیمت ابتدایی آن مقایسه نماییم، می بینیم که در طول این مدت زمان رشد بیتکوین حدودا ۶۰ درصد بوده است. بااینکه این رشد را می توان قابل قبول و حتی فوق العاده دانست، اما با آنچه تحلیل گران در ابتدای سال پیش بینی می کردند فاصله دارد. هرچند با آنکه بیتکوین در سال ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری، یعنی قیمتی که ابتدای سال پیش بینی می شد، نزدیک هم نشد، اما توانست توجه سرمایه گذاران بلندمدت بسیاری را به خود جلب نماید.
عاشوری اشاره کرد: بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ علاوه بر هولدرهای بلندمدت، شاهد سرمایه گذاری سازمان های بزرگی همچون تسلا و مایکرواستراتژی بودند. درآمد خالص از صندوق های سرمایه گذاری رمزارزها در این سال از مرز ۹٫۳ میلیارد دلار هم فراتر رفت که حدودا دو سوم از این صندوق ها متعلق به بیتکوین بوده است.
منبع:

1400/10/12
22:29:52
5.0 / 5
986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳