اینترنت همراه با نرخ آزاد چه هزینه ای دارد؟


به گزارش لینک بگیر دات کام تعرفه بالای اینترنت آزاد در مقایسه با بسته های اینترنتی، کاربران را به غیرفعال کردن اینترنت آزاد تشویق می کند تا بتوانند از دریافت قبوض بالای ناخواسته جلوگیری نمایند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، باآنکه اپراتورها هم اکنون از تعرفه های اینترنتی راضی نیستند و البته بیشتر کاربرانی که با استفاده از اینترنت همراه به فعالیتهای روزانه خود مشغولند، از بسته های اینترنتی استفاده می نمایند، اما زمانی که این بسته های اینترنتی برای کاربر تمام شود و بسته ای جایگزین آن نباشد، اینترنت با نرخ آزاد محاسبه می گردد که مبالغی بسیار بالاتر در مقایسته با بسته های اینترنتی ندارد.
سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه با عنایت به تعرفه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای سیمکارت های دائمی به ازای هر کیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیمکارت های اعتباری ۰.۶ ریال است. این یعنی در سیمکارت دایمی، هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیمکارت اعتباری هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می شود که هزینه های بالایی در مقایسه با بسته های اینترنتی است.
بر این اساس هم اکنون بیشتر افراد از دیتای موبایل و خصوصا بسته های عرضه شده توسط اپراتورها استفاده می نمایند. با وجوداین، با تمام شدن بسته های اینترنتی، تعرفه آزاد اپراتورها فعال می شود. یکی از اشکالات کاربران تلفن های همراه که بار مالی زیادی به آنها تحمیل می کند، قطع نشدن اینترنت همراه پس از تمام شدن بسته های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، در حالیکه کابران می توانند با استفاده از کدهای دستوری، اینترنت آزاد را غیرفعال کنند.
به علت شکایت های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم نموده است تا مشترکان اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند. نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد بعد از اتمام بسته اینترنت، برای مشترکان همراه اول با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و برای مشترکان ایرانسل با شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* است.1400/10/13
22:53:30
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
از دست ندهید!