مدارک گم شده تان را جست وجو کنید


به گزارش لینک بگیر دات کام گم کردن مدارک هویتی مانند کارت ملی و گواهینامه از مشکلات بزرگ است و دریافت باردیگر این مدارک هم دردسرهای خویش را دارد،  اما اگر مدارک گم شده به پست تحویل داده شود، میتوان آنها را در سامانه پست یافته به سادگی پیدا کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، یکی از مشکلاتی که افراد امکان دارد با آن مواجه شوند، گم کردن مدارک هویتی همچون شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه و کارت های بانکی است. علیرغم این حتی اگر فردی مدرک خویش را گم کرده باشد، میتوان امیدوار بود فرد دیگری که این مدرک را پیدا کرده، آنرا به پست تحویل دهد و بدین ترتیب میتوان مدرک گم شده را از شرکت پست رهگیری کرد.
شرکت پست چند سالی است با طراحی سامانه ای به نام «پست یافته» شرایطی بوجود آورده تا افراد بتوانند با رفتن به سایت این شرکت به پیگیری وضعیت مدارک مفقود شده خود بپردازند. براین اساس فرد با ورود به سایت شرکت پست و قسمت پست یافته با وارد کردن نام، نام خانوادگی و نام پدر خود می تواند آگاه شود آیا مدارکش به دفاتر پستی تحویل داده شده یا خیر.
شناسنامه، کارت ملی و مدارک بانکی (مانند دسته چک، عابربانک) و مدارک خودرو (مثل کارت ماشین) همچون اسنادی است که توسط مردم به پست تحویل داده می شود و پستچی ها، مدارک مورد نظر را به واحد پست یافته شرکت تحویل می دهند. در صورتیکه در بین مدارک شما مدرکی مفقود شده باشد با یک جست وجوی ساده در صورتیکه مدرک مربوطه به دفاتر پستی تحویل داده شده باشد به شما اعلام شده و حتی تاریخ تحویل آن هم اعلام می شود.
مدارکی که میتوان از راه این سایت جست وجو کرد، شامل شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه، کارت های نظامی، کارت ملی، اسناد مالکیت، عقدنامه، وصیت نامه، دفترچه بیمه، مدارک بانکی، کارت های اعتباری بانکی، کارت دانشجویی و مدارک تحصیلی، کارت بیمه وسایط نقلیه، سند، معاینه فنی و سایر مدارک خودرو، پروانه ها و گواهی ها، لوازم خانگی، انواع چک، طلا، جواهر و اشیا قیمتی، انواع کیف، انواع کارت شناسایی، اوراق سهام و کارت هوشمند سوخت می شود.
دریافت مدارک یافت شده از دو طریق امکان پذیر است. متقاضی می تواند از راه رجوع مستقیم به واحد پستی محل نگهداری مدارک، در برابر مدرک شناسایی معتبر اسناد خویش را تحویل بگیرد. نوع دوم آن این است که افراد از راه رفتن به نزدیک ترین واحد پستی (برای دریافت مدارک)، فرم درخواستی را تکمیل کنند تا پست مدارک را از راه سرویس پست پیشتاز (که هزینه ارسال آنرا از شخص متقاضی دریافت کرده)، به نشانی مورد نظر ارسال نماید.
درصورتیکه مدرک مورد نظر شما بعد از جستجو یافت نشد، می توانید با پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ تومان به ازای هر مدرک، درخواست جست وجوی الکترونیک یک ساله کنید. درصورت ثبت درخواست جستجوی الکترونیک در طول یک سال آتی، هر زمان مدارک شما پیدا شد، شرکت پست با شما تماس خواهد گرفت و محل نگهداری آنها را به شما اطلاع خواهد داد و دیگر نیازی به مراجعات مکرر به سایر اماکن و یا ادارات پست نیست.
منبع:

1400/10/15
20:44:39
5.0 / 5
1093
تگهای مطلب: الكترونیك , سایت , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
از دست ندهید!