روش های استفاده از لینک های خروجی در سئو


در سئو برای استفاده از لینکهای خارجی راه های مختلفی وجود دارد که در این مطلب از لینک بگیر به بررسی برخی از این روش ها خواهیم پرداخت.در این مطلب می خوانید:
  1. 1) به وبلاگ نویسان کوچک لینک دهید
  2. 2) به وب سایت های بزرگ در صنعت خود لینک دهید
  3. 3) با رقبای مستقیم خود معامله کنید
  4. 4) از تگ Nofollow استفاده نکنید
  5. 5) تعداد لینک های خروجی در یک صفحه را محدود کنید
  6. 6) لینکهای خروجی را در تب های جدید باز کنید
  7. 7) لینکهای خروجی را بنویسید تا روی آنها کلیک نشود
  8. 8) ممیزی های دوره ای لینکهای خروجی را انجام دهید

1) به وبلاگ نویسان کوچک لینک دهید

وبلاگ نویسان کوچک، وبلاگ نویسان تازه کار هستند که به تازگی صفحه وبلاگ نویسی خود را آغاز کرده اند. آنها معمولاً اشتیاق زیادی به جایگاه خود دارند، مایل به یادگیری و ارتباط هستند و مشتاق به اشتراک گذاشتن و لینک دهی هستند. شما با استفاده از وبلاگ های مختلف می توانید لینکهای مرتبطی از پست های مرتبط و سایت هایی داشته باشید.

بدین منظور شما باید در ابتدا نظارت کنید تا ببینید چه کسانی وبلاگ نویسان فعالی هستند و سپس مطالب آنها را به اشتراک بگذارید، در وبلاگ آنها نظر دهید، همچنین هنگام نوشتن پست های جدید در وبلاگ خود، مطمئن شوید که همیشه چند لینک به برخی از دوستان جدید خود اضافه می کنید. به یاد داشته باشید، هدف این است که برای آنها مفید باشید تا آنها شما و وبلاگ شما را به خاطر بسپارند. بدین ترتیب شما می توانید از آن وبلاگ ها برای ایجاد لینک های استراتژیک به محتوای سایت خود استفاده کنید.

 

2) به وب سایت های بزرگ در صنعت خود لینک دهید

درست همانطور که توصیه می کنم به وبلاگ نویسان کوچک لینک دهید، همچنین باید به شاخه های بزرگ در صنعت و کسب و کار خود نیز لینک دهید. دقت داشته باشید در هنگام درخواست لینک، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید آن را در کجا و به کدام صفحه می خواهید.

 

3) با رقبای مستقیم خود معامله کنید

بله درست است، رقیب مستقیم شما برای کلمه کلیدی X می تواند بهترین متحد شما برای کلمه کلیدی Y باشد.

شما از سایت خود به آنها لینک می دهید. آنها از سایت دیگر خود یا از پست مهمان بعدی خود به شما لینک می دهند و این مسیر تکرار می شود. همچنین می توان آن را معکوس کرد.

 

4) از تگ Nofollow استفاده نکنید

شما نباید ویژگی nofollow را به لینک های داخلی اضافه کنید. nofollow به چه معناست؟ Nofollow روشی است برای حاشیه نویسی یک لینک به موتورهای جستجو که "من نمی توانم یا نمی خواهم این لینک را تضمین کنم." در گوگل، لینک‌های nofollow از PageRank عبور نمی‌کنند و anchor text را ارسال نمی‌کنند.

همچنین نباید از تگ nofollow در لینکهای خارجی استفاده کنید. چون :

اول، لینک های nofollow نیز PageRank را پاس می کنند. با این تفاوت که آنها آن را به سایت مورد نظر منتقل نمی کنند بلکه به خلاء منتقل می کنند.

دوم، به نظرمی رسد که دریافت لینک nofollow عمیقا توهین آمیز است. زیرا با آن به وضوح به گوگل نشان دهید که سایت شما قابل اعتماد نیست و نمی خواهید تا ترافیک بیشتری دریافت کنید.

 

5) تعداد لینک های خروجی در یک صفحه را محدود کنید

توجه داشته باشید که رتبه صفحه در بین لینکهای صفحه تقسیم می شود؛ بنابراین هرچه تعداد لینک‌های بیشتری در صفحه داشته باشید، ارزش سهام کمتری در هر صفحه جریان می‌یابد، و هر چه لینکهای خروجی بیشتری داشته باشید، ارزش سهام بیشتری به بیرون منتقل می‌کنید.

نکته حرفه‌ای: محدود کردن تعداد لینک‌های خروجی در یک صفحه عاقلانه است، اما این هوشمندانه نیست به طور کامل لینک داده نشود.

 

6) لینکهای خروجی را در تب های جدید باز کنید

این یک توصیه کلاسیک است که احتمالاً قبلاً می دانسته و انجام داده اید. UX خوب برای کاربران سایت شما اینست که وقتی روی لینکی در سایت شما کلیک می کنند، موقعیت فعلی خود را از دست ندهند. پس آنها را آزار ندهید؛ در عوض لینک های خارجی یا بک لینک را در تب های جدید باز کنید. به عنوان یک امتیاز، ممکن است ارزش سئو در ماندن طولانی‌تر افراد در سایت شما وجود داشته باشد. منظور آن است که:

اول، افزایش زمان ماندگاری به گوگل نشان می دهد که صفحات شما با کیفیت هستند.

دوم، هنگام مرور صفحات شما، کاربران این فرصت را دارند که روی لینک های وابسته شما کلیک کنند و برای شما درآمد کسب کنند – یا روی لینک های داخلی صفحه کلیک کنند و سئوی بهتری برایتان به ارمغان بیاورد (گوگل به لینک هایی که کاربران وب واقعا استفاده می کنند وزن بیشتری می دهد).

در نهایت، شما همچنین می‌توانید به آن‌ها یک گزینه انتخاب ارائه دهید تا مشترک سایت شما شوند. همیشه خوب است که افراد را طولانی‌تر در صفحات خود نگه دارید، و باز کردن لینکها در برگه‌های جدید راهی برای رفتن است.

 

7) لینکهای خروجی را بنویسید تا روی آنها کلیک نشود

بله درست است! شما لینکهای خارجی را برای بهره مندی از مزایای ذکر شده در این راهنما اضافه می کنید، اما این بدان معنا نیست که می خواهید مردم سایت شما را ترک کنند بلکه ترجیح شما آن است که آنها بمانند و بهترین راه برای رسیدن به آن این است که لینکهای خروجی خود را تا حد امکان نامحسوس جلوه دهید.

در این رابطه قوانینی وجود دارد که باید رعایت کنید:

الف) لینکهای خروجی خود را ایزوله نکنید، لینکهای خارجی تنها برجسته هستند و کاربران بیشتر روی آنها کلیک می کنند.

ب) در صورت امکان، لینک را در یک تصویر مخفی کنید زیرا کاربران به ندرت بر روی تصاویر کلیک می کنند.

ج) از متن لنگر یک کلمه ای عمومی برای لینکهای خروجی استفاده کنید زیرا متن لنگر عمومی لینکهای خارجی را نیمه نامرئی می کند.

نکته حرفه ای: از متن لنگر عمومی با لینکهای داخلی استفاده نکنید. یک لینک داخلی متن لنگر عمومی یک فرصت سئوی هدر رفته است.

د) یک لینک داخلی لنگردار و غنی از کلمه کلیدی را در نزدیکی لینک خروجی قرار دهید، لینکهای طولانی‌تر مهم‌تر به نظر می‌رسند، چشم‌ها را به سمت خود جلب می‌کنند و یک کلیک ماوس را القا می‌کنند (مخصوصاً اگر CTA را به عنوان بخشی از متن لنگر لینک داخلی قرار دهید). این امر به ویژه زمانی مؤثر است که یک لینک داخلی را در کنار یک لینک خروجی قرار دهید. به این ترتیب، آنها به خوبی به نفع اولی تضاد دارند.

نکته حرفه ای: لینکهای داخلی باید 5 تا 6 کلمه داشته باشند و باید حاوی یک جستجوی طولانی هدف باشند. زیرا متن لنگر داخلی به شما کمک می کند در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، اما فقط برای کلمات کلیدی طولانی و کم رقابت.

نکته حرفه ای 2: لینکهای خود را از سایر محتوای صفحه متمایز کنید. بله، این یک توصیه اساسی است، اما تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از وبلاگ های معتبر در اینجا اشتباه می کنند.

ه) هرگز خوشه های لینک خروجی را در صفحه تشکیل ندهید. امروزه کاربران وب به سرعت خسته می شوند و همچنین دوست دارند روی چیزها کلیک کنند. بنابراین اگر به آنها لینک (داخلی) ندهید تا روی آن کلیک کنند، آن دکمه برگشت را می زنند و سایت را ترک می کنند. راه حل این است که حداقل یک لینک داخلی در هر پیمایش صفحه (200 کلمه محتوا) درج شود.

 

8) ممیزی های دوره ای لینکهای خروجی را انجام دهید

وب مثل یک موجود زنده است. وبلاگ ها می آیند و می روند. حقیقت این است که اگر مدتی است که ممیزی لینک خارجی انجام نداده اید، احتمالاً تعداد زیادی لینک شکسته در سایت خود دارید. لینک های شکسته برای سئوی شما مضر هستند، زیرا آنها اعتبار خود را به بیرون درز می کنند، اما آنها همچنین تجربه کاربری وحشتناکی را ارائه می دهند زیرا ترافیک ارزشمند خود را به صفحات مرده ارسال می کنید. خوشبختانه، تعمیر آن آسان است پس حتما لینکهای شکسته ی سایتتان را به طور مداوم پیدا و اصلاح کنید.

 

1400/10/18
22:09:49
4.3 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(6)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
عالی بود . آموزشهای خوبی قرار میدید با قدرت ادامه بدید
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
از دست ندهید!