کاخ سفید به دنبال جلسه با غول های فناوری درباره امنیت نرم افزار


کاخ سفید بعد از سلسله حملات سایبری بزرگی که سال میلادی گذشته به وقوع پیوست، با مدیران شرکتهای بزرگ فناوری شامل گوگل، اپل و آمازون برای گفت و گو درباره امنیت نرم افزار دیدار می کند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دسامبر بعد از کشف یک لطمه پذیری امنیتی در نرم افزار کد باز Log۴j که سازمانهای سراسر جهان از آن برای دیتا لاگ در اپلیکیشن هایشان استفاده می نمایند، نامه ای به مدیران شرکتهای فناوری ارسال کرده بود. در این نامه سالیوان خاطرنشان کرده بود چنین نرم افزار کد بازی به شکل گسترده استفاده شده و بصورت داوطلبانه نگهداری می شود و یک نگرانی امنیت ملی مهمی است.

کاخ سفید در اطلاعیه ای اعلام نمود دیدار روز پنج شنبه که به میزبانی آن نوبرگر، معاون مشاور امنیت ملی برای فناوری نوظهور و سایبری برگزار می شود، درباره نگرانیهای پیرامون امنیت نرم افزار کد باز و نحوه بهبود آن صحبت می شود.

شرکتهای فناوری دیگری که در این دیدار حضور دارند شامل IBM، مایکروسافت و مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) هستند. نمایندگان سازمانهای دولتی شامل وزارت امنیت داخلی، وزارت دفاع و وزارت تجاری هم حضور دارند.

امنیت سایبری اولویت اصلی دولت بایدن بعد از وقوع حملات سایبری گوناگون در سال میلادی گذشته است که به لو رفتن اطلاعات هزاران شرکتها و سازمانهای دولتی منجر گردید. در یکی از این حملات هک که دولت آمریکا روسیه را عامل احتمالی آن معرفی نمود، نرم افزار شرکت سولار ویندز هک شد و هکرها موفق شدند به هزاران شرکت و دفاتر دولتی که از محصولات این شرکت استفاده می کردند، دسترسی پیدا کنند. هکرها به ایمیلهای وزارتخانه های خزانه داری، دادگستری و تجاری و سازمانهای دیگر دسترسی پیدا کردند.

بر اساس گزارش رویترز، تداول رو به رشد و تاثیر چنین حملاتی موجب شد دولت آمریکا سال میلادی گذشته فرمان اجرائی صادر کند که موجب تشکیل یک هیات بازنگری و استانداردهای نرم افزاری جدید برای سازمانهای دولتی شد.
1400/10/24
12:01:32
5.0 / 5
1022
تگهای مطلب: آمازون , اپل , اپلیكیشن , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳