۱۰۰۰ گیگ ظرفیت قطع شده اینترنت بین الملل، بازیابی شد


لینک بگیر دات کام: در حالی که ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین الملل کشور، امروز به علت قطع دو مسیر فیبر نوری در گرجستان، قطع شده بود،  شرکت ارتباطات زیرساخت، از اتصال مجدد ظرفیت مذکور آگاهی داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، براساس اعلام مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل قطع دو مسیر فیبر نوری در گرجستان، از ساعت ۱۴: ۳۰ امروز(شنبه، ۲۵ دی ۱۴۰۰) قطع شده بود که شرکت زیرساخت اعلام نمود با پیگیری های صورت گرفته توسط این مرکز، اختلال مذکور بعد از چند ساعت مرتفع خواهد شد.
بدین ترتیب این مرکز اعلام کرد، با گذشت چند ساعت از قطع ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین الملل کشور، ظرفیت مذکور بعد از رفع اختلال به وجودآمده در ساعت ۱۸: ۴۵ بازیابی و باردیگر در مدار مصرف قرار گرفته است.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، در دو ماه گذشته، این چندمین بار است که قطعی های مکرر در حوزه اینترنت بین الملل رخ می دهد. ۱۶ آذر بود که شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نمود به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده است.
البته در ایام گذشته عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت ظرفیت قطع شده از پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به ظرفیت اینترنت سراسری کشور اطلاع داد. همینطور در حالیکه ۳۰۰ گیگ از ظرفیت بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت که از راه روس تلکام تأمین می شود، در روز ۲۸ آذر قطع شده بود، این ظرفیت یک روز بعد بازیابی شد و باردیگر در مدار مصرف قرار گرفت.
منبع:

1400/10/26
19:29:16
5.0 / 5
1000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!