جاسوسی اسپیكرهای گوگل


به گزارش لینك بگیر دات كام هنوز یك ماه از معرفی اسپیكرهای گوگل هوم مینی نگذشته است كه این وسیله جدید و جذاب، سروصدای زیادی درباره امكان جاسوسی و شنود صداهای محیط اطراف را راه انداخته است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت سی نت، اسپیكر گوگل هوم مینی كه در اكتبر سال جاری میلادی معرفی و رونمایی شد، به صورت اتفاقی و البته دائم در حال ضبط كردن تمامی صداهای محیط اطراف خود و سپس ارسال آن برای سرورهای ابری بوده است.

گوگل در این خصوص اعلام كرده كه از مشكل موجود در اسپیكرهایش آگاه بوده و به سرعت درصدد جل این مشكل برخواهد آمد به گونه ای كه در به روزرسانی نرم افزاری این گجت جدید، دیگر این مشكل وجود نخواهد داشت.

اسپیكرهای جدید گوگل هوم مینی هنوز وارد بازار نشده و تنها بصورت محدود در دسترس تعداد كمی از كاربران قرار گرفته است.

اسپیكرهای هوشمند گوگل هوم مینی به گونه ای طراحی و تولید شده اند كه با ارسال یك پیام صوتی مشخص فعال سازی شده و به صحبت های كاربر گوش فرا می دهند. این بدان معناست كه كاربر با گفتن جمله “Ok Google” یا “Hey Google”یا فشردن انگشت روی سطح آن، این گجت را فعال می كند و قاعدتاً میكروفون آن برای ضبط صداها تنها با استفاده از یكی از این سه روش فعال شود اما بعد از بررسی های صورت گرفته مشخص شد كه حتی بدون فشردن انگشت، این گجت فعال شده و تمامی صداهای محیط اطراف را ضبط می كند.البته روی گوگل هوم مینی چراغی تعبیه شده است كه به كاربران نشان داده است این دستگاه فعال است یا خیر. اما بجز روشن یا خاموش بودن چراغ این اسپیكر، اخطار دیگری مبنی بر فعال یا غیر فعال بودن آن پخش نمی شود و ممكن است كاربر هیچگاه از فعال بودن آن آگاه نشود.

احتمال می رود این غول تكنولوژی در نهایت مجبور به حذف قابلیت فعال سازی با لمس بخش بالایی این گجت شود و فعال سازی میكروفون را تنها به بیان جملات “Ok Google” و “Hey Google” محدود كند.

 

1396/07/22
20:07:12
5.0 / 5
4803
تگهای مطلب: گوگل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱